چند روز پیش تصاویری از درگیری لفظی بین رانندگان دو دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ و پارس به دلیل اعتراض به نحوه رانندگی در فضای مجازی منتشر شد که در این ویدئو مرد راننده در واکنش به قصد طرف مقابل برای تماس با پلیس ۱۱۰ و اعلام شکایت از وی، خودش را مأمور پلیس راهنمایی و رانندگی معرفی می‌کند.

به گزارش ندای گیلان،سردار سرتیپ دوم عزیزالله ملکی در این باره اظهار کرد: چند روز پیش تصاویری از درگیری لفظی بین رانندگان دو دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ و پارس به دلیل اعتراض به نحوه رانندگی در فضای مجازی منتشر شد که در این ویدئو مرد راننده در واکنش به قصد طرف مقابل برای تماس با پلیس ۱۱۰ و اعلام شکایت از وی، خودش را مأمور پلیس راهنمایی و رانندگی معرفی می‌کند.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، بررسی صحت و سقم این ماجرا در دستور کار پلیس قرار گرفت که سرانجام مأموران انتظامی با انجام تحقیقات لازم موفق شدند مرد راننده جاعل عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه این فرد، کارمند یکی از بانک‌های شهر رشت است، تصریح کرد: اساساً ادعای این مرد کذب محض است و اتهام وی در جعل عنوان مأمور راهنمایی و رانندگی به قصد سو استفاده و تهدید دیگر شهروندان از طریق مراجع قضائی توسط پلیس در حال پیگیری است و قطعاً حق شکایت برای راننده خانم نیز محفوظ خواهد بود.

سردار ملکی با تاکید بر یکسان بودن تمامی شهروندان در برابر قانون، گفت: هیچکس حق سو استفاده از موقعیت شغلی خود را نداشته و انتظار این است که اگر شهروندان با چنین مواردی روبرو شدند حتماً مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی گیلان با دعوت شهروندان به هوشیاری و حفظ آرامش، بر بررسی صحت و سقم اخبار منتشر شده در فضای مجازی و خودداری از هرگونه قضاوت عجولانه تاکید کرد.