بیش از ۲۰ هزار نفر از کاربران شکایت نامه ای بر علیه شرکت "نایک" امضاء کرده اند و از شرکت "نایک" خواسته شده که تمامی کفش های فروخته شده در بازارهای جهانی را جمع آوری کند.

به گزارش خبرنگار رصد فضای مجازی ندای گیلان،به دنبال پخش تصاویر کفش های مدل ایرمکس ۲۷۰ “نایک” با طرح لوگوی مشابه با نام مبارکه «الله» در کف این کفش ها در فضای مجازی موجی از واکنش های خشمگینانه و اعتراضات مسلمانان و کاربران به راه افتاد و بیش از ۲۰ هزار نفر از کاربران شکایت نامه ای بر علیه شرکت نایک امضاء کرده اند و از شرکت نایک خواسته شده که تمامی کفش های فروخته شده در بازارهای جهانی را جمع آوری کند.

شرکت “نایک” علاوه بر غیرعمد خواندن این اتفاق، درصدد جمع آوری این مدل کفش ها می باشد.

کاربران بسیاری ضمن محکوم کردن این حرکت و توهین آمیز خواندن آن، کارزاری هایی برای تحریم محصولات شرکت “نایک” به راه انداخته اند.

 

این کاربران با یادآوری چنین اتفاقی از سوی شرکت “نایک” در سال ۱۹۹۷ به شکل شعله های آتش برای مدل ایربیکین معتقدند این موضوع نمی تواند غیرعمد باشد و ممکن است به عمد این لوگو را زده باشند و بهترین کار را تحریم محصولات این شرکت عنوان می کنند که نام «الله» را بازیچه قرار داده تا با کفش هایش لگدمال شود.

به گزارش ندای گیلان،چند سال قبل هم انتشار موزیک ویدئو ای از “katy perry” خواننده سرشناس آمریکایی که در آن گردنبندی از لوگوی کلمه الله در آتش جادویی می‌سوخت اعتراضات زیادی را در پی داشت که سرانجام این خواننده معروف مجبور شد قسمت مذکور را از موزیک ویدئوی خود در یوتیوب حذف کند. حقایقی که نشان می دهد تولید کفش های نایک اتفاقی نبوده و عمدا برای توهین به نام مبارک خدا و مسلمانان انجام شده است.