استاندار گیلان معرفی و تقویت کارآمدی های نظام اسلامی بویژه در حوزه مسائل فرهنگی و اقتصادی را ضروری دانست و تاکید کرد: جهاد تببین بعنوان تاکید رهبر معظم انقلاب، راهکاری اثربخش در برابر فتنه گری دشمنان و موفقیت های بیش از پیش ایران اسلامی است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، اسدالله عباسی ظهر امروز(یکشنبه) در گردهمایی ائمه جمعه گیلان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان در تالار مرکزی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، راهپیمایی پرشور اربعین امسال را خار چشم دشمنان خواند و گفت: دشمنان طاقت دیدن موفقیت ها و کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی و همراهی مردم را ندارند، از این رو بروز اغتشاشات در کشور حاصل آشوبگری و فتنه افکنی دشمنان ایران اسلامی است.

وی با اشاره به این تاکید رهبر معظم انقلاب که باید “هم دشمن را باید شناخت و هم شیوه های دشمنی را ” ، خاطرنشان کرد: توجه فرامین و منویات حضرت آیت الله خامنه ای بویژه در دو حوزه مهم اقتصاد و فرهنگ ، نقش موثری در پویایی نظام اسلامی دارد.

وی اضافه کرد: حضور مسئولان در بطن مردم و شنیدن نیازها و مشکلات شان در دیدارهای مردمی و چهره به چهره توسط مدیران، امری مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب و رئیس جمهوری و راهکاری ارزشمند برای برون رفت از سختی ها و مسائل موجود در کشور است.

دکتر عباسی با تاکید بر لزوم همگرایی و هم افزایی برای مقابله با دشمن ، توجه به داشته ها و ظرفیت ها را یک ضرورت خواند و با اشاره به پیشرفت های قابل ملاحظه کشورمان در حوزه های مختلف؛ لزوم معرفی توانمندی های موجود را یادآور شد.

استاندار گیلان ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی کارآمد است اما دشمن با بهره گیری زیرکانه از همه ظرفیت ها تلاش می کند تا کمبودهای موجود در کشور را بزرگ و حاکمیت موجود را ناکارآمد جلوه دهد.

 وی دوقطبی سازی و تجزیه را آرمان اصلی دشمنان در برابر ایران اسلامی دانست و افزود: جهاد تببین بعنوان تاکید رهبر معظم انقلاب راهکاری اثربخش در برابر فتنه گری دشمنان است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد: آنچه که امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان به آن نیاز دارد ، بهره گیری از ابزارهای نوین برای نمایش داشته ها و توانمندی های کشور و نیز معرفی افراد تاثیرگذار و موفق از دیرباز تاکنون است.

دکتر عباسی حضور و سخنرانی آیت الله دکتر رئیسی در سازمان ملل و نشان دادن تصویر سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را نمادی از موضع قدرت و صلابت ایران اسلامی عنوان و بیان کرد: ضروری است ابعاد مختلف سفر رئیس جمهوری به نیویرک از سوی رسانه ها به خوبی به سمع و نظر مردم برسد.

وی در ادامه به اشاره به برگزاری کنگره ملی میرزا کوچک خان جنگلی؛ این روحانی شهید را مینیاتوری از نظام ایرانی اسلامی، الگوی استکبار ستیزی و غیرتمندی خواند و اضافه کرد: ادامه دادن راه میرزاکوچک و نیز شناساندن ابعاد شخصیتی ایشان به نسل جوان وظیفه ای همگانی است.

استاندار به اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم برای اعتلای ایران اسلامی و نیز به فعالیت های صورت گرفته در گیلان اشاره کرد و گفت: تحول در حوزه های زیرساختی، کشاورزی ، گردشگری ، صنعت و نیز اشتغالزایی پایدار بومی، جلوه ای از تلاش های صورت گرفته در دولت مردمی سیزدهم است.