شهردار رشت ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت های ورزشهای همگانی در ایام پاندمی کرونا،افزود:طرح ورزش در خانه مورد توجه قرار گرفت تا با انجام تمرینات ورزشی در منزل ،بر معضل همه گیری کم تحرکی در دوران کرونا فائق شویم.

به گزارش ندای گیلان،سید محمد احمدی شهردار رشت در گفتگویی در خصوص اهمیت ورزش و فعالیت جسمانی در دوران پاندمی کرونا، اظهار داشت:تعطیلی مدارس و برگزاری کلاس های آنلاین باعث افزایش کم تحرکی در بین کودکان و نوجوانان شده است و همچنین تعطیلی مراسم های میدانی و اجتماعی بر معضل کم تحرکی در جامعه افزوده است.

او گفت :بنابراین در دوران شیوع کرونا پرداختن به ورزشهای همگانی جز اهداف سازمانهای مسئول و ذیربط قرار گرفت.

احمدی ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت های ورزشهای همگانی در این دوران،افزود:طرح ورزش در خانه مورد توجه قرار گرفت تا با انجام تمرینات ورزشی در منزل ،بر معضل همه گیری کم تحرکی در دوران کرونا فائق شویم.

شهردار رشت با بیان اینکه فعالیت جسمانی در این دوران یکی از بهترین راه های پیشگیری از بسیاری از بیماری ها است، گفت:اثربخشی ورزش بر سلامت عمومی و کیفیت زندگی شهروندان همچنین بهره گیری از فعالیتهای ورزش برای ایجاد نشاط و آرامش در جامعه امری اثبات شده است چرا که ورزش نقش بسزایی در تأمین سلامتی در برابر بیماری ها و تقویت سیستم ایمنی بدن و نیز رفع مشکلاتی مانند استرس و افسردگی دارد.

احمدی خاطر نشان کرد:برای تحقق اهداف اجتماعی آموزشی مانند ایجاد حس رقابت سالم در بین کودکان و نوجوانان ، ورزشهای همگانی بسیار کارا و موثر عمل می کند.

  • نویسنده : نوشین میربلوک-روابط عمومی هیات ورزش های همگانی