رنجکش با اعلام اینکه یک کلبه شناور نمادین را در راستای جاذبه گردشگری در تالاب استیل آستارا اجرا کرده ایم تاکید کرد:قرار نیست که کلبه های شناور دیگری در آنجا ایجاد گردد.

به گزارش ندای گیلان یونس رنجکش ظهر در بازدید از دفتر پایگاه خبری ندای گیلان  با بیان اینکه رونمایی بخشی از اتفاقات خوبی که در شهرستان آستارا رخ داده در هفته دولت انجام می شود اظهار داشت:حدود ۴۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت در شهرستان آستارا به بهره برداری می رسد.
رنجکش اضافه کرد:این پروژه ها در قالب برق رسانی ،خدمات شهری گردشگری و خدمات گمرکی است .
وی ادامه داد: برنامه های فرهنگی اجتماعی خوبی مثل تجلیل از کارمندان نمونه برای هفته دولت شهرستان آستارا تدوین شده است.
فرماندار آستارا در  ادامه با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی آستارا تنها منطقه ویژه ای است که از سوی بخش خصوصی اداره می شود یادآو رشد:باتوجه به اینکه این منطقه به بندر متصل است به همین دلیل توسط اداره کل بنادر کشتیرانی استان گیلان هدایت می شود.
رنجکش با بیان اینکه شرکت کاوه نیز به عنوان شرکت سرمایه گذاری و بهره بردار در آنجا ورود کرده گفت:تاکنون در راستای توسعه زیرساخت ها و تاسیسات زیربنایی اقدامات خوبی انجام داده است.
وی اضافه کرد :تاکنون حدود ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه اقتصادی آستارا به صورت گرفته است که چند ماه قبل با حضور رئیس بنادر کشتیرانی کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.
رنجکش اجرای لایروبی و ایجاد تاسیسات تخصصی مانند احداث سیلو را در راستای ایجاد فرآیند تجارت در منطقه اقتصادی آستارا از دیگر اقدامات صورت گرفته در این منطقه دانست.
فرماندار آستارا همچنین به ظرفیت اشتغال زایی زایی در منطقه اقتصادی آستارا اشاره کرد و یادآور شد:تاکنون اشتغال خوبی در بخش های اداری این منطقه گمرک شده که در ادامه بهره برداری از بخش های مختلف آن اشتغال خوبی را در این منطقه شاهد خواهیم بود.
رنجکش با اعلام اینکه رشد صادرات کالا در شهرستان آستارا خوب است، خاطر نشان کرد:سه حوزه گمرک ریلی، جاده ای و دریایی دارای ظرفیت های خوبی است که در این سه مرجع صادرات صورت می گیرد.
وی اضافه کرد:صادرات ما در شهرستان آستارا انواع میوه و سبزیجات با توجه به نیاز بازار مصرف انجام می گیرد که رشد بسیار بالایی داشته است.
نماینده عالی دولت در شهرستان مرزی آستارا با بیان اینکه تالاب استیل این شهرستان از جاذبه های گردشگری خوبی برخورداراست یادآورشد: تلاش داریم که خدمات عمومی و رفاهی متنوعی را در اطراف این تالاب بدون مداخله در محیط آن اجرا کنیم واگر هم مداخله ای در داخل محیط آن شود حتما با نظر محیط زیست صورت خواهد پذیرفت.
رنجکش با اعلام اینکه یک کلبه شناور نمادین را در راستای جاذبه گردشگری در تالاب استیل آستارا اجرا کرده ایم تاکید کرد:قرار نیست که کلبه های شناور دیگری در آنجا ایجاد گردد.
وی افزود: با توجه به فضاسازی های کاذبی که دراین خصوص بوجود آمده است، حتما محیط زیست را در آنجا دخالت خواهیم داد.
رنجکش افزود: هدف اصلی ما بهسازی اطراف تالاب است که از سوی شهرداری درحال اجرا است.
فرماندار آستارا در پایان با اشاره به اینکه خوشبختانه رسانه های پویا وفعالی را در سطح استان گیلان داریم تصریح کرد:ندای گیلان به عنوان یک رسانه رسمی عملکرد و دستاوردهای خوبی را درراستای انعکاس کارنامه دولت و تولید محتوا و گزارش دارد.