فوتبال ترکیه و به خصوص دو تیم فنرباغچه و گالاتاسارای منتظر احکام کمیته‌ی انضباطی فدراسیون فوتبال این کشور در خصوص درگیری‌های روی داده بعد از پایان بازی دو تیم در استانبول هستند.

به گزارش ندای گیلان، بنا به اعلام روزنامه‌ی حریت ترکیه در گزارش ارسال شده از سوی داور و ناظر بازی دو تیم بزرگ شهر استانبول به فدراسیون فوتبال ترکیه، حرکات و درگیری‌های حسن شاش، کمک‌مربی گالاتاسارای و یکی از اسطوره‌های فوتبال این کشور، یکی از بخش‌های مهم گزارشها بوده است. در این گزارشها اعلام شده که حسن شاش از پشت سر به اسکرتل بازیکن فنرباغچه حمله‌ور شده، با مشت به پشت سر او ضربه وارد کرده، گلوی او را فشار داده، موهای او را کشیده و به ساق پای او لگد زده است.

اما خود حسن شاش در مورد اتفاقات بعد از پایان دربی گفت:” بله، من اشتباه کردم. ولی تنها کسی که در آن بازی اشتباه کرده من هستم؟ من آن سیلی را به صورت بلهندا زدم ؟ هیچکس بی‌خود تلاش نکند که مردم فراموش کنند که این درگیری‌ها و تنش‌ها را بازیکنان فنرباغچه شروع کردند. ما اشتباهات خود را قبول می‌کنیم ولی آنها خطاهایشان را به ما نسبت می‌دهند و طوری رفتار می‌کنند که انگار هیچ دخلی به اتفاقاتی که در زمین افتاده و همه شاهدش بوده‌اند، ندارند”.

حسن شاش در ادامه درباره‌ی نقش خود در درگیری‌ها گفت:” من وقتی ببینم جایی به کسی ظلم می‌شود نمی‌توانم تحمل کنم. در این شرایط نمی‌توانم خونسرد بمانم. سولدادو از وقتی وارد زمین شد 60 دقیقه نیمکت ما را تحریک کرد. حتی قبل از اینکه وارد زمین بشود انگار که عضوی از کادر فنی فنرباغچه است از نیمکت‌شان فاصله گرفت و به ما حرفهای طعنه‌‌دار و تحریک‌کننده زد. سولدادو از روی قصد با تحریک‌هایش دربی را به تنش کشید و مشخص بود که این ماموریت را از قبل به او محول کرده‌اند”.

حسن شاش در ادامه گفت:” سولدادو در زمین هم روی بلهندا آب دهان انداخت. حرکاتش بعد از پایان بازی را هم که همه دیده‌اند و خبر دارند. شک ندارم که آنها با شناختی از شخصیت من داشته‌اند برای تحریک و عصبانی کردنم برنامه‌ریزی کرده و روی این نقشه از قبل کار کرده‌اند. آنها من را بازی دادند. تحریکم کردند. و من متاسفانه بعد از تحریک‌های آنها نتوانستم خودم را کنترل کنم و در تله‌ای که برایم گذاشته بودند گرفتار شدم. بله، اعتراف می‌کنم که اشتباه کردم”.

ورزش سه