استاندار گیلان با اشاره به اینکه رعایت دستور العمل های بهداشتی در استان گیلان کمتر از میانگین کشوری است، اظهار کرد: تنها ۴۹ درصد گیلانیان از ماسک استفاده می‌کنند.

به گزارش ندای گیلان،ارسلان زارع امروز (شنبه) در حاشیه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه رعایت دستور العمل های بهداشتی در استان گیلان کمتر از میانگین کشوری است، اظهار کرد: تنها ۴۹ درصد گیلانیان از ماسک استفاده می‌کنند.

وی به بازدید هشت هزار و ۳۰۰ مکان عمومی و مراکز تهیه و توزیع غذا در یک هفته گذشته در استان گیلان، افزود: باید زمینه لازم برای دریافت خدمات غیرحضوری برای شهروندان فراهم شود.

استاندار گیلان با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و ایام سوگواری دهه پایانی ماه صفر بر ضرورت توجه و رعایت دستور العمل های بهداشتی در این مراسم تأکید کرد و ادامه داد: هیچ راهپیمایی حتی به صورت نمادین در ایام اربعین برگزار نخواهد شد.

وی به سیل هفته گذشته در شهرستان تالش اشاره و با بیان اینکه مراکز درمانی و بهداشتی آسیب دیده این شهرستان باید در کوتاه‌ترین زمان بازسازی شود، تصریح کرد: مسئولان مربوطه باید در زمینه تأمین دارو، نیروی انسانی متخصص در منطقه تالش اقدام کنند.