معاون عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه میانگین عمر این ناوگان ۲۵ سال و نوسازی و تجهیز آن ضروری است، اظهار کرد: ۳۰۰ خودرو سنگین و نیمه سنگین در ناوگان راهداری گیلان فعال است و راهداران در سراسر استان از آمادگی کامل برای رفع بحران در بارش‌های برف و باران برخوردار هستند.

به گزارش ندای گیلان،علی اوسط اکبری مقدم عصر یکشنبه در جریان بازدید از پایگاه راهدارخانه بهارستان در محور مواصلاتی آستارا به اردبیل، اظهار کرد: طی یک سال گذشته ۱۷ دستگاه خودرو سنگین و نیمه‌سنگین به ناوگان راهداری استان گیلان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه میانگین عمر این ناوگان ۲۵ سال و نوسازی و تجهیز آن ضروری است، اظهار کرد: ۳۰۰ خودرو سنگین و نیمه سنگین در ناوگان راهداری گیلان فعال است و راهداران در سراسر استان از آمادگی کامل برای رفع بحران در بارش‌های برف و باران برخوردار هستند.

اکبری مقدم با اشاره به اینکه در موقع بحران، باز بودن محورهای مواصلاتی ضرورت دارد تا دستگاه‌های دیگر به امدادرسانی به موقع بپردازند، گفت: در انبارهای راهدارخانه‌های استان گیلان نمک و ماسه به اندازه کافی موجود است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، تصریح کرد: با توجه به اینکه اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان نگهداری مسیر آستارا به تالش را نیز عهده دار است، نوسازی ناوگان آن و ساخت راهدارخانه در این محور پرتردد و بین المللی برای استراحت راهداران و استقرار ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین ضرورت دارد.