دکتر ثابت قدم شهردار رشت، فاطمه شیرزاد و فرانک پیشگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران شهرداری با حضور در سازمان آرامستان ها از غسال ها و غساله ها تقدیر کردند.

به گزارشندای گیلان ،  ثابت قدم  در این مراسم با بیان اینکه اینجا رنگ و بوی معنویت می دهد گفت : مراجعه به چنین فضاهایی می تواند درس عبرتی در زندگی دنیوی باشد. مراجعه دائمی در شرایطی که منجر به یاس و نا امیدی نشود می تواند دنیای بهتری را برای ما رقم بزند.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه زندگی مادی ما باید عاری از خیلی از آلودگی ها و مسائل باشد افزود : گذر از محسوسات و عینیات و رسیدن به ذهنیات و غیر محسوسات به ما یاد آور می شود که روزها و ساعت ها را چگونه بگذرانیم و چه هنجارها و واقعیت هایی را در زندگی بپذیریم.

وی با بیان اینکه اگر هیچ بازمانده ای در این دنیا برای فردی باقی نماند شهرداری ها وظایف بازماندگان را انجام خواهند داد گفت : رسالت وجودی سازمان آرامستان ها را ایجاد ارتباطی مناسب میان افرادی که رفتند و آنها که هستند. سرعت و کیفیت ارائه خدمات از آمال بازماندگان کم می کند. بهداشت، سلامت و سرعت بخشی از آرامش روانی را به بازماندگان بر می گرداند. باید تلاش کنیم مسبب بخشی از آمال بازماندگان نباشیم.

دکترسید  محمدعلی ثابت قدم به ضرورت توجه به فرهنگ شرقی و اسلامی و گرایش به معنویات اشاره کرد و ادامه داد : موضوع تسطیح تازه آباد رشت را تا یک ماه آینده کلنگ خواهیم زد. گاهی عبور و مرور در چنین فضاهایی از بسیاری از تقاطع های غیر همسطح شهری بیشتر است و این نشان دهنده ضرورت کار است. ما مکلف به بهبود این محیط هستیم. تسطیح، توسعه فضای سبز و فضایی برای نشستن در راستای توسعه فرهنگ معنوی و تاثیر در زندگی مادی ضروری است.

فاطمه شیرزاد در ابتدای سخنان خود خطاب به غسال ها و غساله ها با بیان اینکه ما به شما افتخار می کنیم گفت : شما هر لحظه و ثانیه که در این آرامستان ها حضور دارید برایتان عبادت محسوب می شود و امیدواریم ما را نیز در دعای خیرتان فراموش نکنید. شما در حوزه خدمت رسانی به مردم، به خداوند بسیار نزدیک هستید و ما به شما افتخار می کنیم.

رییس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به موضوع حقوق مشاغل آسیب پذیر افزود : متاسفانه موضوع مربوط به حقوق این عزیزان در مجلس شورای اسلامی متوقف شده است که امیدواریم نمایندگان و به خصوص نمایندگان رشت این موضوع را در مجلس دهم پیگیری نمایند.

شیرزاد در ادامه به فضاسازی و بهبود محیط آرامستان ها پرداخت و تصریح کرد : بهداشتی بودن این اماکن بسیار حائز اهمیت است که با بازدیدهای صورت گرفته نمره قابل قبولی را به خودشان اختصاص می دهند.

رییس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت :  به زودی و در فرصتی دیگر با حضور مهندس مهاجر مدیرعامل سازمان آرامستان ها حرف های نشنیده شما را می شنویم تا خدمات بیشتری در راستای رفاه، آسایش و امنیت شغلی شما ارائه دهیم. امیدواریم با سیاست گذاری مدیریت شهری بتوانیم در راستای توسعه همه جانبه سازمان آرامستان ها گام برداریم.

فرانک پیشگر نیز با بیان اینکه افرادی که اینجا مشغول به کار هستند نسبت به بسیاری از افراد به خداوند نزدیک ترند خطاب به غسال ها و غساله ها گفت : کار شما نوعی ایثارگری محسوب می شود و باید مورد تقدیر همه مردم و مسئولین قرار بگیرد. شما در بدترین شرایط روحی با مردم مواجه می شویدو کار شما بسیار سخت و دشوار است. ان شاء الله شورا و شهرداری اقداماتی در راستای بهبود وضعیت معیشتی شما انجام دهد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری ضمن تشکر از تمامی حاضرین و برگزار کنندکان این مراسم افزود :  باید در فرصتی مناسب با دغذغه ها و مشکلات شما عزیزان از نزدیک آشنا شویم.

طیبه بینا با بیان پیشرفت های صورت گرفته در حوزه مسائل بهداشتی گفت : مدیرعامل سازمان درخواست کردند تا به برخی مشکلات بهداشتی موجود ورود کنیم. همچنین برگزاری کلاس های آموزشی و مشاوره های روانشناسی که هماهنگی های لازم آن انجام شده است، در برنامه های پیش رو قرار دارد.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت با اشاره به موضوع سردخانه ای که مربوط به قوه قضاییه و موضوع تشخیص هویت است و در اینجا وجود دارد گفت : عزیزان علاقمند به انتقال این سردخانه هستند. اعضایی از بدن مثل دست و پای بریده که نیاز است در فضای باز قرار بگیرد فضای بهداشتی این مکان را دچار مشکل می کند.

طیبه بینا با بیان اینکه این عزیزان کار معنوی بزرگی انجام می دهند افزود: ارتباط مستقیم با اموات و همینطور اقوام آنها روحیه بالایی می خواهد و ما آمده ایم تا با تجلیل از شما گوشه ای از زحماتتان را جبران کنیم.

در پایان این مراسم از غسال ها و غساله هاس باغ رضوان رشت تجلیل به عمل آمد.