عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تحت تعقیب قرار گرفتن قضایی عوامل داخلی و بیرونی دامن زننده به آشوب در کشور خبر داد و گفت: به طور یقین با عوامل دامن زننده به این شرایط برخورد شده و عوامل بیرونی این آشوب‌ها نیز توسط جمهوری اسلامی تعقیب قرار خواهند گرفت.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سید علی آقازاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی در مذاکرات برجام زیر بار حرف زور کشورهای اروپایی نمی‌رود، اظهار کرد: روند مذاکرات به طور رسمی به تاخیر افتاده زیرا جمهوری اسلامی پاسخ و درخواست‌های خود را ارسال کرده و منتظر پاسخ طرف اروپایی است ولی کشورهای غربی عضو برجام با خواسته‌های غیرمنطقی خود روند مذاکرات را به سمت عدم توافق سوق دادند.

وی با تأکید بر لزوم برخورد با اغتشاشگران و عوامل آن در کشور گفت: اعتراض مسالمت‌آمیز حق طبیعی مردم در جمهوری اسلامی است ولی تغییر اعتراض به سمت آشوب و اغتشاش پذیرفته نیست زیرا منافع و امنیت در داخل کشور خط قرمز نظام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکی از اهداف دشمن از ایجاد آشوب در کشور را قرارگیری جمهوری اسلامی در مسیر توسعه، پیشرفت و دیپلماسی فعال دانست و بیان کرد: در چند وقت اخیر با تدابیر دولت، جمهوری اسلامی در مسیر توسعه، پیشرفت و دیپلماسی فعال حرکت کرده و اقدامات خوبی در این خصوص انجام گرفته و به این منظور دشمن از هر روزنه‌ای از جمله آشوب سعی دارد این اقدامات را خنثی کند.

آقازاده با هشدار به آشوب‌گران و کشورهای حامی آنان در خصوص برخورد جدی جمهوری اسلامی افزود: اقدامات از سوی برخی شورشگران با هدایت مستقیم نیروهای خارجی اعم از اقدامات تحریک آمیز را خط قرمز می‌دانیم و با آن برخورد می‌کنیم.

وی از تحت تعقیب قرار گرفتن قضایی عوامل  داخلی و بیرونی دامن زننده به آشوب در کشور خبر داد و گفت: به طور یقین با عوامل دامن زننده به این شرایط برخورد شده و عوامل بیرونی این آشوب‌ها نیز توسط جمهوری اسلامی تعقیب قرار خواهند گرفت که یک نمونه آن اقدامات نیروی زمینی سپاه در اقلیم کردستان است./فارس