مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به وضعیت بد عمر ترانسفورماتورها در گیلان بعد از خوزستان، گفت: اولین استانی هستیم که عمر ترانسفورماتورها بالای ۳۰ سال است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، بهمن داراب زاده امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان با مدیران کل دستگاه‌های اجرایی با اشاره به فرسودگی شبکه خطوط انتقال برق در استان، اظهار کرد: عمر ترانسفورماتورها در گیلان بعد از خوزستان وضعیت بغرنجی دارد و اولین استانی هستیم که عمر ترانسفورماتورها بالای ۳۰ سال است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه ۲۹۸ مگاوات کمبود برق برای شهرک‌های صنعتی استان وجود دارد، افزود: باید پست‌های جدید برق به میدان بیاید تا بتوانیم پاسخگوی نیاز صنعتگران گیلانی باشیم.

وی با اشاره به چالش‌های پیش روی صنعت برق گیلان، گفت: افزایش قیمت تجهیزات مورد استفاده در صنعت برق، مشکل در تأمین منابع مالی و جذب سرمایه بخش خصوصی و مشکلات مربوط به خرید زمین برای پست‌ها و احداث خطوط انتقال از جمله این چالش‌ها است.

داراب زاده ضمن درخواست تخصیص نقدینگی مورد نیاز برای پروژه‌های این دستگاه بیان کرد: بانک‌ها به دلیل بدهی‌های وزارت نیرو به هیچ عنوان به ما وام نمی‌دهند.