فرمانده انتظامی استان از دستگیری عامل آتش سوزی حدود 4 هکتار از جنگل های بخش "پره سر" شهرستان "رضوانشهر" خبر داد.

به گزارش ندای گیلان،سردار  عزیزاله ملکی در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان “رضوانشهر” در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر آتش سوزی بافت جنگلی یکی از روستاهای بخش “پره­ سر” بلافاصله برای بررسی موضوع و جلوگیری از خسارت بیشتر در محل حاضر شدند.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در بررسی­ های دقیق و میدانی پلیس، عمدی بودن آتش سوزی محرز شد، افزود: ماموران با تحقیقات نامحسوس یک متهم ۱۷ ساله را در این خصوص شناسایی و دستگیر کردند.
سردار ملکی با بیان اینکه متهم دستگیر شده از قاچاقچیان چوب منطقه است، ادامه داد: متهم ضمن اعتراف بزه انتسابی، علت و انگیزه خود را اعتراض به دستگیری حین قطع درختان جنگلی و قاچاق چوب عنوان کرد.
فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شد از شهروندان خواست، در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
گفتنی است، آتش سوزی جنگل های بخش “پره­ سر” که از ساعت ۲۳ روز دوشنبه ۲۶ خرداد شعله­ ور و با فراگرفتن حدود ۴ هکتار از جنگل ­ ادامه یافته بود با همکاری ماموران انتظامی شهرستان “رضوانشهر” و تلاش دستگاه ­های خدمات رسان با گذشت ۳ روز، مهار و خاموش شد.*
انتهای خب