سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان گفت: فرماندار رشت که بازیکن چوکا تالش بوده نیز به یاری تیمهای سپیدرود و داماش آمد که از این بابت قدردان وی هستیم و انتظار است استاندار گیلان و شورای شهر و شهردار رشت حمایت های بیشتری از تیم های فوتبال استان داشته باشند.

به گزارش ندای گیلان،امید هرندی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: از امروز تمرینات و نیز تست مربوط به انتخاب بازیکنان جدید را آغاز می کنیم در این اقدام یکی از اهداف ما جذب چند بازیکن بومی است تا بتوانیم رقابت های لیگ دسته اول را شروع کنیم.

وی که روز گذشته از سوی مالک جدید باشگاه داماش گیلان به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد، افزود: اگر تیم زودتر واگذار می شد و کادر فنی نیز زودتر انتخاب می شد، به طور قطع تیم داماش می توانست با آمادگی بیشتری در رقابت های لیگ دسته اول حضور یابد.

وی ادامه داد: اما هم اینک فقط سه هفته تا آغاز رقابت های لیگ دسته اول باقی مانده و ما باید از بازیکنان تست بگیریم ضمن آنکه نمی توانیم اردوی تدارکاتی برگزار کنیم در حالی که در لیگ دسته اول تیم های بسیار قدرتمندی همچون مس کرمان، گل گهر سیرجان،  خوشه طلایی ساوه و غیره حضور دارند که سرمایه گذاری مناسبی نیز انجام داده اند.

وی بیان کرد: از سوی دیگر تعدادی از بازیکنان ثابت داماش گیلان همچون محمد رستمی، سینا شاه عباسی، میعاد یزدانی و سعید باقرپسند به دلیل نامشخص بودن وضعیت داماش از این تیم جدا و به تیمهای دیگر پیوسته اند که این امر کار را برای ما بسیار مشکل خواهد کرد.

سرمربی جدید داماش اضافه کرد: البته طرفداران پرشور و خونگرم داماش باید صبر داشته باشند تا بتوانیم با بازیکنان تازه وارد به هماهنگی برسیم و مهمترین هدف ما در رقابت های فصل جاری حفظ سهمیه است تا با هماهنگی های بیشتر و تقویت تیم از سوی مدیریت این باشگاه بتوانیم در سال دوم برای حضور در لیگ برتر با سایر مدعیان به رقابت بپردازیم.

هرندی همچنین بیان کرد: با هماهنگی با مدیریت این باشگاه، سایر اعضای کادر فنی داماش را هفته آینده معرفی خواهیم کرد که در این راستا از پیشکسوتان این تیم استفاده می کنیم که این امر باعث می شود تا با استفاده از پیشکسوتان و بازیکنان بومی، هزینه های تیم را پایین بیاوریم ضمن آنکه پیشکسوتان داماش نیز شناخت بیشتری از این تیم دارند.

وی با اشاره به مالک جدید باشگاه داماش تصریح کرد: مالک جدید علاوه بر اینکه اهل شهرستان رشت است و با وجود سن و سال کم بر فوتبال اشراف دارد و در کشور ترکیه نیز صاحب باشگاه است و می تواند بازیکنان را ترانسفر کند که این امر در درآمدزایی نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: به هرحال شرایط تیم داماش با توجه به جدایی چند بازیکن اصلی و همچنین فرصت کم، بسیار سخت و دشوار است و هدف ما آن است که با استفاده از بازیکنان و کادر فنی بومی بتوانیم سهمیه خود را حفظ کنیم و در این راستا، تماشاگران و اصحاب رسانه می توانند یار و یاور این تیم باشند.

سرمربی تیم فوتبال داماش گیلان در ادامه با اشاره به حمایت های فرماندار رشت از تیم گفت : فرماندار رشت که بازیکن چوکا تالش بوده نیز به یاری تیمهای سپیدرود و داماش آمد که از این بابت قدردان وی هستیم و انتظار است استاندار گیلان و شورای شهر و شهردار رشت حمایت های بیشتری از تیم های فوتبال استان داشته باشند.

تیم فوتبال داماش گیلان که فصل گذشته با خرید امتیاز تیم اروند خرمشهر در رقابت های لیگ دسته اول حضور یافته بود،  سرانجام با کسب ۴۲ امتیاز در مکان دوازدهم جدول رده بندی ۱۸ تیمی این رقابت ها قرار گرفت و سهمیه خود را در این مسابقات حفظ کرد.