​مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، گفت: همزمان با ایام محرم و صفر، طرح اطعام حسینی در 72 آشپزخانه استان گیلان اجرا می گردد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با بیان اینکه اطعام نیازمندان در ماه‌های محرم و صفر در قالب اطعام حسینی انجام می‌شود، گفت: این اطعام با همکاری مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی انجام خواهد شد.

وی، به تعداد آشپزخانه‌های که در ماه محرم و صفر در آنها غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود، اشاره کرد و افزود: به نیت تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت نکات بهداشتی، غذای گرم در 72 آشپزخانه طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان ادامه داد: سال گذشته 555 هزار و 500 پُرس غذای گرم به ارزش ریالی حدود 19 میلیارد و 400 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع گردید.

اهرابی، با اشاره به اینکه غذاهای آماده شده، توسط همکاران این اداره درب منازل نیازمندان توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از تجمع و رعایت پروتکل های بهداشتی هیچ گونه توزیع غذا در مقابل آشپزخانه ها و دفاتر کمیته امداد نخواهیم داشت.

وی، در ادامه به اجرای طرح احسان حسینی اشاره کرد و افزود: این طرح با محوریت توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان اجرا می گردد که در سال گذشته 25 هزار و 800 بسته معیشتی به ارزش حدود 6 میلیارد و 400 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع گردید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با بیان اینکه هزینه لازم برای اجرای طرح اطعام و احسان حسینی برای سال جاری 35 میلیارد تومان برآورد شده است، تصریح کرد: برای اجرای این طرح از ظرفیت های مراکز نیکوکاری، خیریه‌های معتبر، مساجد و گروه‌های جهادی بهره می گیریم و همچنین امیدواریم مردم نوعدوست گیلانی باردیگر در این امر خیر نیز مانند طرح های گذشته ما را یاری نمایند.

اهرابی، در پایان ضمن تقدیر از مشارکت همیشگی مردم در امور خیریه و نیکوکاری، گفت: مردم خیّر گیلان می توانند نذورات خود را به شماره کارت 7678-9995-9918-6037 و یا شماره حساب 0109352176004 نزد بانک ملّی واریز نمایند و یا از طرق کد دستوری #013*8877* در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

لازم به ذکر است سال گذشته مشارکت خیّرین در قالب طرح اطعام و احسان حسینی حدود 25 میلیارد و 800 میلیون تومان بود.