مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و شهردار رشت امروز در دیداری مشترک به منظور هم افزایی بیشتر، بر حمایت از اصحاب فرهنگ،هنر و رسانه تاکید کردند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این نشست که در دفتر مدیرکل برگزار شد ، بر ایجاد جبهه متحد فرهنگی برای انجام کارهای بزرگ به نفع مردم و فعالان عرصه فرهنگ،هنر و رسانه تاکید کرد.

وی افزود: در پی ایجاد ساز و کار مشترک برای همکاری با مجموعه شهرداری به نفع فعالیت های مختلف حوزه فرهنگ و هنر هستیم .
ثقتی در ارتباط با وضعیت تالار مرکزی رشت اظهار داشت:باهمکاری سید امیرحسین علوی شهردار رشت تلاش خواهیم کرد تا در کوتاهترین زمان ممکن این تالار راه اندازی و به ویترین خوبی برای فعالیت های فرهنگی هنری استان تبدیل شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با توجه به مقوله فراسازمانی بودن فرهنگ خاطرنشان کرد: لازم است تمامی نهادهای اجرایی، سازمان های مردم نهاد، نهادهای فرهنگی و هنری خصوصی و دولتی و از همه مهم‌تر هنرمندان ظرفیتشان را به صحنه بیاورند تا اعتلای فرهنگ و هنر گیلان رقم بخورد.
رضا ثقتی با تاکید بر اینکه تلاش خواهیم کرد تالار مرکزی رشت را با همکاری و حمایت دلسوزان این شهر با قدرت و با مدیریت ارشاد بازگشایی کنیم، گفت: بخش فرهنگ و هنر گیلان دغدغه های متعددی دارد که سعی خواهیم کرد همه آنها را یکی پس از دیگری با حمایت خانواده فرهنگی استان از میان برداریم.
ساخت تالار مرکزی رشت به عنوان یکی از زیر ساخت‌های فرهنگی و با هدف ارائه بستر مناسب برای انجام فعالیت های فرهنگی – هنری در سال ۱۳۸۶ آغاز و اسفند ماه ۹۷ افتتاح شد؛  اما  با همه‌گیری ویروس کرونا این مجموعه فرهنگی تعطیل و این تعطیلی تاکنون ادامه یافته است.