مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان باید از ظرفیت هنرمندان و ایجاد شبکه تبلیغ جهت روایت زندگی شهدا و علما خصوصا سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی استفاده شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت،حجت الاسلام سعید مهدوی در جلسه راویان مکتب حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه ذکر اولیای الهی جزء شعائر الهی است اظهار کرد: تربیت راوی جزء سیره ائمه اطهار است و هنر روایتگری توسط معصومین جهت زنده نگه داشتن قیام کربلا،تایید شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هنر در روایت مهم و تاثیرگذار است تصریح کرد: تربیت راوی از تاکیدات رهبری است و در روایتگری، باید از قهرمان پروری بی جا پرهیز گردد تا جوانان بتوانند از بزرگانی مانند سردار سلیمانی الگو بگیرند.
وی با بیان اینکه گیلان برای حاج قاسم بسیار عزیز بود افزود: نبل الزهرا توسط گیلانی ها فتح شد و از این رو مردم این دیار برای سردار سلیمانی جایگاه و اهمیت ویژه ای دارند
مهدوی با تاکید بر مهارت افزایی به روز راویان بیان کرد: حضور یک روانشناس کنار راویان جهت معرفی روش‌های ارتباط گیری با جوانان ضروری است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری جلسات ماهانه برای مهارت افزایی راویان گفت: هر چقدر به منابع روایی بیشتری دست یابید بهتر است به ویژه زندگینامه شهدا و علمای گیلان در این راستا اهمیت بالایی دارد.
وی با بیان اینکه علم روایتگری و ذکر اولیای الهی از اذکار نورانی است ادامه داد: اولیای الهی زیادی در گلزار شهدای رشت هستند که در معرفی آنها کوتاهی شده است و باید با تشکیل شبکه تبلیغ نواقص این عرصه جبران شود.
مهدوی با تاکید بر حضور راویان در مدارس، دانشگاه‌ها و هیئات جهت معرفی بزرگان استان گیلان عنوان کرد: از هنرمندان و افراد توانمند در این عرصه جهت روایت قهرمانی‌های بزرگان این خطه استفاده کنید.