عضو شورای شهر پیربازار از مسئولان استانی و شهرستانی خواست تا قبل از اینکه حادثه یا فاجعه جانی یا مالی دیگری رخ دهد، نسبت به هماهنگی های لازم با اداره کل آموزش و پرورش گیلان و در اختیار قراردادن این مدرسه به صورت اجاره ای در اختیار شهرداری پیربازار اقدام کنند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،مرضیه رنجبر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در رشت، ضمن ابراز تاسف از آتش سوزی صورت گرفته شب گذشته در بازار این شهر و خسارت مالی وارد شده به دو واحد تجاری مردم بیان داشت: با گذشت دو سال از شهر شدن پیربازار و به رغم پیگیری‌ها  از مسئولان شهرستانی، استانی و حتی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور در خصوص ایجاد ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در محدوده شهر پیربازار، تاکنون هیچگونه اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

رنجبر با انتقاد از مسئولان بابت عدم توجه جدی به شهر تازه تاسیس و کم برخوردار پیربازار افزود: پیربازاری ها وارث ترافیک سنگین محور کریدوری و بروز تصادفات و تحمل خسارات جانی و مالی به مردم این شهر و تحمل آلودگی های دو رودخانه معروف شهر رشت هستند.

وی با بیان اینکه ادارات مذکور وجود یک مکان در شهر برای استقرار ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس را ضروری دانستند، افزود: در همین راستا و با توجه به عدم وجود هرگونه فضایی برای شهرداری، مدرسه ای که در محدوده شهر بلااستفاده بوده و هم اکنون در آن مرکز ترک اعتیاد دایر است را جهت اجاره از اداره آموزش و پرورش پیشنهاد شد که متاسفانه با پاسخ منفی  این اداره  به جهت عدم تخلیه مدرسه توسط این مرکز ترک اعتیاد و طرح دعوای حقوقی علیه آموزش و پرورش توسط این مرکز مواجه شدیم.

رنجبر خطاب به مسئولان استانی تصریح کرد: آیا جان و مال مردم پیربازار مهم نیست؟ از آن گذشته  فعالیت یک مرکز  ترک اعتیاد آن هم در یک فضای آموزشی خود جای سئوال دارد که ابعاد چگونگی واگذاری آن نیز باید توسط دستگاه های نظارتی بررسی شود.

عضو شورای شهر پیربازار از مسئولان استانی و شهرستانی خواست تا قبل از اینکه حادثه یا فاجعه جانی یا مالی دیگری رخ دهد، نسبت به هماهنگی های لازم با اداره کل اموزش و پرورش گیلان و در اختیار قراردادن این مدرسه به صورت اجاره ای در اختیار شهرداری پیربازار اقدام کنند.

وی افزود: مردم پیربازار نباید منتظر فرآیند طولانی مدت پیگیری قضایی شکایت مرکز ترک اعتیاد به دلیل منافع شخصی از اداره آموزش و پرورش باشند، چرا که منافع عموم شهروندان پیربازاری به خطر افتاده و نمونه بارز آن آتش سوزی شب گذشته بازار پیربازار و وارد آمدن خسارات مالی به مردم است.

وی تاکید کرد: به عنوان نماینده مردم شهر پیربازار از مقامات قضایی استان تقاضا دارم تا هرچه سریعتر نسبت به این موضوع با اهمیت ورود کرده و بر مبنای عدالت از جان و مال عموم مردم شهر پیربازار و حومه صیانت کند.