مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه صیانت از حقوق کارگران در اولویت قرار دارد، گفت: امسال برای احیای ۳۰۰ واحد تولیدی راکد در گیلان برنامه ریزی شده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت؛ سیاوش آقاجانی با اشاره به هفته کار و کارگر، اظهار کرد: کارگر در دین اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی در ادامه به رویکرد دولت در حمایت از کارگران و کارفرمایان و تقویت تولید و تکیه بر توانمندی‌های داخلی اشاره کرد و افزود: ایجاد یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سال و صیانت از کارگران باهم شعار و سیاست دولت است.

وی با اشاره به افزایش ۵۷ درصد حقوق کارگر، تأکید کرد: این افزایش حقوق در راستای صیانت از حقوق کارگر انجام شده و قطعاً با توجه به این بخش‌ها زمینه‌های رونق تولید نیز در کشور فراهم می‌شود.

آقاجانی در ادامه با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های دولت تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی است و این موضوع در دستور کرد دولت و مجلس قرار گرفته است، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های دانش بنیان در راستای افزایش تولید محصول نیز در دستور کار قرار دارد که قطعاً ارزآوری خوبی نیز به دنبال دارد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای احیای ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال در استان گیلان، افزود: ورود دوباره این تعداد واحد تولیدی به چرخه فعالیت در اشتغال و ایجاد امنیت شغلی نیز تأثیرگذار است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه اجرای چهار طرح کلان در دستور کار این اداره کل قرار دارد، تصریح کرد: توجه به زیست بوم ملی اشتغال و صیانت کار و کارگر، تعاونی‌ها و تسهیل مجوزها بخشی از این طرح‌ها است.

آقاجانی با بیان اینکه در دومین گام به نظام بازنشستگی و تأمین اجتماعی به عنوان فرایند رفاهی مردم را دنبال می‌کنیم، افزود: یکی از موضوعاتی که باید به صورت ویژه پیگیری شود و از دغدغه‌ها و مطالبات بحق کارگران است بیمه‌های کارگران ساختمانی، بیمه‌های بیماران خاص و تأمین اجتماعی و بازنشستگی است.

وی با اشاره به اینکه توجه به رفاه مردم در راستای ریشه کنی فقر را از دیگر طرح‌ها برشمرد و ادامه داد: باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که مردم در تأمین غذا، لباس و سقف بالای‌سر با مشکلی مواجه نباشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اضافه کرد: همچنین به دنبال ایجاد مدیریت یکپارچه شرکت‌های زیر مجموعه این اداره کل برای مدیریت صحیح هستیم تا از بروز فساد و موضوع حقوق‌های نجومی جلوگیری شود.