مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه از بررسی پرونده دریافت وام از سوی 14 نفر از اعضای شورای شهر کرمانشاه در جلسه آینده هیات حل اختلاف خبر داد و گفت: چنانچه تخلف اعضا در این زمینه محرز شود می‌تواند به انحلال شورا منجر شود.

منوچهر فخری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه هیات حل اختلاف استان و سلب عضویت سه نفر از اعضای شورای شهر کرمانشاه در این جلسه، اظهار کرد: این رأی هفته آینده به این سه عضو شورا ابلاغ می‌شود.
وی اظهار کرد: از زمان ابلاغ این رأی این سه عضو شورا، ظرف 20 روز مهلت دارند تا اعتراض خود را اعلام کنند که در این صورت پرونده آنها به هیات مرکزی حل اختلاف در تهران ارسال می‌شود.
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه اظهار کرد: چنانچه هیات مرکزی حکم بدوی سلب عضویت این سه نفر را تائید کند این سه عضو اجازه حضور در جلسات شورا را نخواهند داشت.
فخری افزود: هر چند که این اعضا بعد از حکم هیات مرکزی می‌توانند اعتراض خود را از طریق دیوان عدالت اداری نیز پیگیری کنند، اما با رای هیات مرکزی حل‌اختلاف دیگر اجازه حضور در شورا را نخواهند داشت.
فخری در خصوص اتهامات این سه عضو شورای شهر کرمانشاه اظهار کرد: دو نفر از این اعضا کارمند شهرداری بودند که باید بر اساس قانون پیش از ورود به شورا از شغل خود استعفا می‌دادند که این افراد تنها از سمت خود استعفا داده و در شغل خود مانده‌اند.
وی با بیان این‌که این دو عضو از دو محل شهرداری و شورای شهر حقوق دریافت کرده‌اند، گفت: این افراد تمام حقوق دریافتی خود از شهرداری را در سال 1393 به شهرداری عودت داده‌اند.
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه افزود: استناد اعضای شورای حل اختلاف استان بر این است که این دو عضو حضور مستمری در شورای شهر و شهرداری داشته‌اند و بر این اساس باید سلب عضویت شوند.
فخری در خصوص تخلف دیگر عضو شورا نیز اظهار کرد: بر اساس قانون بستگان درجه یک اعضای شورای شهر نباید انعقاد قراردادی با شهرداری داشته باشند.
وی با بیان این‌که پسر این عضو شورای شهر در شهرداری از سال 1385 استخدام شده است، اظهار کرد: با توجه به این‌که قرارداد پسر این عضو شورا هر سال تکرار شده و در سال 1393 که این فرد عضو شورا شده قرارداد جدید پسر ایشان منعقد شده، این امر موجب شد تا هیات حل اختلاف حکم به سلب عضویت ایشان دهد.
فخری صحبت‌های مطرح شده در خصوص بررسی سلب عضویت سه عضو دیگر شورا را در جلسه هیات حل اختلاف استان رد کرد و افزود: سه نفر دومی در این زمینه وجود ندارد.
وی اظهار کرد: دریافت وامی از سوی 14 نفر عضو شورای شهر صورت گرفته که بررسی آن در جلسه آینده هیات حل اختلاف استان که دو هفته آینده برگزار می‌شود صورت می‌گیرد.
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه با بیان اینکه 14 نفر عضو شورا وام مضاربه‌ای با سود 15 درصد از بانک صادرات دریافت کرده‌اند که در آن بانک حسابی متعلق به شهرداری وجود داشته است، خاطرنشان کرد: این امر موجب شده تا در جلسه آینده هیات حل اختلاف این موضوع بررسی شود.
فخری خاطرنشان کرد: چنانچه تخلف اعضای شورای شهر در دریافت این وام محرز شود احتمال انحلال شورای شهر وجود دارد.
وی در خصوص نگرفتن وام توسط عضو پانزدهم شورا نیز اظهار کرد: افزایش سود وام مضاربه از 15 به 22 درصد موجب شده بود تا این عضو شورای شهر از گرفتن وام انصراف دهد./ایسنا