اسلامی با اشاره به تراکم پایین جمعیت در شهرستان سیاهکل اظهار داشت:این منطقه با کمبود اعتبارات مواجه بوده و متاسفانه ما نمی توانیم به درستی پاسخگوی نیازهای مردم این شهرستان باشیم.

رضا اسلامی در گفتگو با خبرنگار ندای گیلان از سیاهکل با اشاره به اینکه شهرستان سیاهکل دارای پتانسیل های زیادی در بحث کشاورزی و گردشگری است اظهار داشت:این منطقه بواسطه سه اقلیمی بودن در جلگه، کوهستان و جنگل ، توانمندیهای خوبی را در حوزه گردشگری و کشاورزی داراست.
فرماندار شهرستان سیاهکل بیان داشت:سیاهکل با داشتن زیارتگاه های متعدد از نوادگان اهل بیت در روستاها و همچنین وجود آثار باستانی مکان خوبی برای حضور گردشگران و مسافرین خواهد بود.
این مقام مسئول با اشاره به توسعه اقتصادی در منطقه خاطرنشان کرد:در دولت تدبیر و امید تلاش کردیم فعالیت های خودمان را بر روی توسعه زیرساختی شهرستان متمرکز کنیم چرا که گردشگران و سرمایه گذاران توجه ویژه ای به این امر دارند.
وی به پایین بودن تراکم جمعیت در شهرستان سیاهکل اشاره کرد و اذعان داشت:در هر کیلومتر ۴٧ نفر در شهرستان سیاهکل در حال زندگی هستند و با توجه به این میزان سرانه ،این منطقه با کمبود اعتبارات مواجه بوده و متاسفانه ما نمی توانیم به درستی پاسخگوی نیازهای مردم این شهرستان باشیم.
اسلامی با تاکید بر تکمیل پروژه ملی راه سراوان -سنگر -سیاهکل و با اشاره به اینکه اکنون پیمانکار این پروژه مشخص شده بیان داشت:این پروژه برای ما نسبت به شهرستان های دیگر از اهمیت بالاتری برخوردار است چرا که ورودی اصلی این راه مربوط به سیاهکل بوده و در تلاش هستیم این پروژه هر چه سریع تر تکمیل شده و به بهره برداری برسد.