عضو شورای شهر رشت به عدم سیاه پوش کردن شهر در ایام محرم و سایر شهادت ها انتقاد کرد و خواستار مشخص شدن وضعیت قرارداد ائمه جماعت شهرداری رشت شد.

به گزارش ندای گیلان،حجت جذب عضو شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورا اظهار داشت: نخستین تذکر بنده نسبت به عدم سیاه‌پوش کرد شهر رشت در ایام ماه محرم بوده، اما این اتفاق تنها در ایام محرم نبوده، شهردار رشت در سایر شهادت‌ها نیز در سیاه‌پوش کردن شهر کوتاهی کرده است.
جذب ادامه داد: تذکر بعدی بنده در این خصوص است که آیا شهردار رشت با روحانیون مخالف هستند و یا مشکلی دارند؟! اکنون ۵ ماه است که علیرغم تذکرات شفاهی و پیگیری‌ها از امور اداری در خصوص تعیین تکلیف قرارداد ائمه جماعت شهرداری رشت، به‌صورت مداوم امروز و فردا می‌کنند.
وی افزود: یک‌بار مدعی می‌شوند که سازمان بازرسی مخالفت کرده است، این کارها در شأن روحانیون نیست و می‌بایست هرچه سریع‌تر این موضوع تعیین تکلیف شود.
عضو شورای شهر رشت با اشاره به افتتاحیه کارخانه تصفیه‌خانه شیرابه سراوان اظهار داشت: نامه‌ای پیش از این به ریاست شورا داده شد تا شهردار رشت مستندات و مدارک ثبت اختراع آقای کشتی آرا را به شورا ارائه دهد. قراردادی که به ما ارائه داده شد بر اساس ثبت اختراع بوده است. سازمان بازرسی اجازه می‌دهد در صورت عدم برگزاری مناقصه کار به فردی واگذار شود که در آن زمینه ثبت اختراع داشته باشد، اما بنده تا جایی که پیگیری کرده‌ام نتوانسته‌ام به مدارک این ثبت اختراع دست‌یابم. اگر چنین است بر اساس‌نامه ابلاغ‌شده به‌صورت مکتوب مدارک و اسناد به ما ارائه گردد.
جذب با بیان اینکه شهردار رشت می‌بایست به شورا دعوت شود تا توضیح دهد که این کارخانه کجای کار را حل می‌کند، گفت: مطالعاتی که در سال ۹۷ انجام شد در روزهای بارانی شدید ۱۴.۵ لیتر و در روزهای بارانی ۱۱.۵ لیتر، در روزهای ابری ۵.۵ تا ۷ لیتر و در روزهای آفتابی شدید حدود ۳ لیتر شیرابه در ثانیه تولید می‌شود. اکثر روزهای ما در شهر رشت بارانی است، اما اینکه ایشان بابت کاری که در زمان خودشان آغاز نشده است مدام روی آن مانور می‌دهد بهتر است توضیح دهند که این تصفیه‌خانه چه میزان این مشکل را رفع می‌کند؟