با بررسی‌های اولیه به عمل آمده از مددجویان کمیته امداد گیلان، تا کنون ۲۰۳ نخبه دانش آموز و دانشجو شناسایی گردیده است.

به گزارش ندای گیلان،عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد گیلان از شناسایی نخبگان و مبتکران مددجو خبر داد و گفت: این اقدام با هدف حمایت جدی از نخبگان و بهره گیری از استعداد علمی و فرهنگی آن‌ها در راستای غنای فعالیت‌های فرهنگی این نهاد صورت پذیرفته است.

او با بیان اینکه در میان خانواده بزرگ کمیته امداد، نخبگان و فرهیختگانی هستند که می‌توانند در اجرای طرح‌های فرهنگی، اقتصادی و علمی و قرآنی کمک کنند، افزود: در صددیم از این توانمندی به خوبی استفاده کنیم.

اهرابی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان با تحت پوشش قرار دادن ۱۲۴ هزار و ۲۵۹ خانوار توانسته زمینه خدمت رسانی را فراهم کند و در این راستا خدمات متنوعی به مددجویان ارائه می‌شود.

اهرابی با بیان اینکه در استان گیلان ۲۰۳ نخبه را شناسایی کرده ایم، گفت: از این میان ۱۲۸ نفر دانش آموز، ۴۸ نفر دانشجو، ۱۱ نفر طلبه علوم دینی و ۱۶ نفر از غیر محصلین می‌باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان، با برشمردن زمینه‌های نخبگی، عنوان کرد: کمیته امداد استان در حوزه‌های علمی – پژوهشی، اختراعات، ورزشی، فرهنگی – هنری، علوم قرآنی و تحصیلی اقدام به شناسایی مددجویان نخبه نموده است.

او  با بیان اینکه از میان نخبگان شناسایی شده، دانشجویان دارای مقالات برتر علمی isc، isa و همایشی، تألیف و ترجمه کتاب علمی می‌باشند، افزود: تعداد ۵ دانشجو عضو بنیاد ملی نخبگان هستند.

اهرابی، اضافه کرد: در این طرح مددجویان دارای مقام‌های اول تا سوم جهانی تا استانی در رشته‌های مختلف ورزشی، مقام‌های برتر کشوری در مسابقات و رویداد‌های هنری، حافظین ۵ تا ۳۰ جزء قرآن کریم، مقام‌های اول تا سوم مسابقات بین المللی تا شهرستانی در رشته‌های مختلف قرآنی شناسایی شده اند.
مدیرکل کمیته امداد استان، ادامه داد: مددجویان دارای اختراعات با کد ثبت، رتبه‌های برتر کنکور سراسری، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب دارای معدل بالا، رتبه‌های برتر جشنواره‌ها و مسابقات علمی خوارزمی، رازی و جابربن حیان و دانش آموزان مدارس سمپاد و تیزهوشان از دیگر مددجویان نخبه شناسایی شده باشند.