مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان گفت با ابلاغ دولت ثبت‌نام کمک ودیعه اجاره مسکن از دیروز آغاز و تا ۹ مردادماه ادامه دارد.

به  گزارش ندای گیلان،ماکان پدرام امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز ثبت‌نام کمک ودیعه اجاره مسکن اظهار کرد: با ابلاغ دولت ثبت‌نام کمک ودیعه اجاره مسکن از دیروز آغاز و تا ۹ مردادماه ادامه داشته و از مردم تقاضا دارم با توجه به شیوع کرونا و‌ رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از طریق سامانه پیامکی ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی با اشاره به چگونگی ثبت‌نام دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن از طریق سامانه پیامکی افزود: متقاضیان می‌توانند کد ملی سرپرست خانوار را به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ارسال کرده و ثبت‌نام خود را انجام دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اذعان به اینکه اقساط پرداخت تسهیلات در نقاط مختلف کشور متفاوت است، تصریح کرد: تسهیلات در سه مبلغ ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت‌شده و میزان اقساط پرداختی برای وام ۵۰ میلیونی در تهران ۵۴۰ هزار تومان، ۳۰ میلیونی در شهرهای بزرگ ۳۲۵ هزار تومان و دیگر شهرهای کشور ۱۶۰ هزار تومان است.

پدرام با اشاره بر نرخ سود ۱۳ درصدی تسهیلات داده‌شده به مستأجران بیان کرد: مستأجران فقط سود ۱۳ درصد این وام را دریافت کرده و اصل وام به بانک برگشت داده‌شده و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

وی با اعلام شرایط دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن در کشور گفت: متأهل و سرپرست خانوار بودن، پنج سال سکونت در شهر موردتقاضا، سابقه نداشتن مالکیت از سال ۸۴ و داشتن اجاره‌نامه رسمی ازجمله مهم‌ترین قوانین دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن در کشور است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه خانواده‌های پنج‌نفره در اولویت دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن در کشور هستند، افزود: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد زنان سرپرست خانوار خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و همچنین زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند مشمول دریافت وام می‌شوند.