رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان از امضاء تفاهم نامه برای اشتغال ۵۰هزار نفر در استان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان، علی درجانی صبح امروز در جمع خبرنگاران از تفاهم نامه سه جانبه ای بین صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهادکشاورزی خبر داد و گفت:براساس این قرارداد که با اعتباری بالغ بر ۱۷۲/۵میلیارد ریال از محل اعتبارات قانون توسعه اشتغال روستایی و عشایری سال ۹۷ می باشد، برای قریب ۵۰ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی همچنین به تسهیلات استانی تبصره ۱۸ برای ایجاد فرصت های شغلی اشاره کرد و افزود: برای ۱۸۹۲ واحد در بخش های کشاورزی و آبزی پروری و مکانیزاسیون اعتبار اختصاص می یابد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان اضافه کرد: همچنین در بخش بازسازی ۱۱۷۵ واحد و سرمایه در گردش ۱۰۴۳ واحد اعتبار تخصیص یافته است.

درجانی با بیان اینکه سهم استان گیلان از سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی ۴۹ درصد است ، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۶۱۳۸۸ میلیون ریال مصوب شد که از آن ۱۱۵۶۰۰ میلیون ریال تخصیص و تا کنون۱۰۰۰۰ میلیون ریال دریافت شده است.

وی در پایان بر ضرورت توجه جدی به پایدار بودن شغل‌های تعریف شده در طرحهای مرتبط با اشتغالزایی و رونق تولید استان تاکید کرد و افزود: در بخش مربوط به مشاغل خرد نیز اتخاذ تدابیر لازم برای پشتیبانی بهینه طرح ها اعم از تامین مواد اولیه ی واحدهای تولیدی کوچک و بازاریابی محصولات تولیدی آن واحدها ضروری است.