نجفی به اولویت های استان در سفر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: پروژه نیمه تمام بزرگراه قزوین – رشت، راه آهن قزوین – رشت، رشت – انزلی و رشت – آستارا از جمله اولویت های استان در بخش پروژه های عمرانی است

استاندار گیلان تسطیح اراضی کشاورزی را مطالبه دیرینه استان گیلان خواند و خاطرنشان کرد: متاسفانه برنج زارهای ما برای کشاورزان غیر اقتصادی شده و برنج کاران مظلوم واقع شده اند.

دکتر محمدعلی نجفی، استاندار گیلان در گفت وگو، با بیان اینکه رئیس جمهور روز چهارشنبه، 26 فروردین ماه سال جاری به گیلان سفر می کند، اظهار کرد: دکتر روحانی و هیات دولت تدبیر و امید طی سفر 2 روزه به استان گیلان با مردم دیدار عمومی دارند.

وی از دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و نخبگان گیلانی خبر داد و افزود: حضور در نشست توسعه ظرفیت های گیلان، دیدار با برگزیدگان و گیلانیان خارج از کشور، شرکت در شورای اداری استان و نشست با خبرنگاران جهت اعلام دستاوردهای سفر از جمله برنامه  های کاروان تدبیر و امید در گیلان خواهد بود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه وزرا و معاونین رئیس جمهور در 16 شهرستان گیلان حضور پیدا می کنند، ادامه داد: شرکت در شورای اداری شهرستان، افتتاح پروژه ها و بازدید از مردم شهرستان ها جهت بررسی مشکلات آنها در دستور کار قرار دارد. لذا فهرستی از نیازمندی های شهرستان ها با مشورت مسئولان شهرستانی تنظیم و به دولت ارائه گردیده است.

استاندار گیلان سفر دکتر روحانی به گیلان را فرصتی مناسبت برای ارائه مشکلات و مطالبات استان دانست و تصریح کرد: حضور پربرکت رئیس جمهور و هیات دولت در گیلان جهت شتاب بخشیدن به روند توسعه استان، تزریق روحیه امید و شادابی به مردم، در جریان مشکلات قرار گرفتن و رفع نواقص پروژه های گذشته است. در واقع بنای دولت تدبیر و امید عملیاتی شدن تعهدات پذیرفته شده خارج از تبلیغات به شیوه های معمول است و در همین چارچوب جلسات کاری متعددی با حضور مدیران کل استان، روسای سازمان ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان رئیس جمهور قبل از سال جدید در استان برگزار شد و طرح ها و پروژه های ناتمام گیلان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در تهران با حضور وزرا و جمع بندی این جلسات در سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اضافه کرد: همه پروژه ها با حضور رئیس جمهور و دقت نظر ایشان بررسی شد و بنا بر صلاحدید، به عنوان رهاورد سفر به گیلان مطرح می شود. هدف دولت افزایش تعداد طرح های اجرایی است.

نجفی به اولویت های استان در سفر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: پروژه نیمه تمام بزرگراه قزوین – رشت، راه آهن قزوین – رشت، رشت – انزلی و رشت آستارا از جمله اولویت های استان در بخش پروژه های عمرانی است. همچنین بررسی مشکلات مربوط به سدهای سفیدرود، پلرود، شفارود، لاسک و دیورش و 11 سد لاستیکی استان اولویت استان در بخش کشاورزی و تامین آب است. خوشبختانه وزیر نیرو در جریان ریز مشکلات آب استان قرار دارد.

استاندار گیلان تسطیح اراضی کشاورزی را مطالبه دیرینه استان گیلان خواند و خاطرنشان کرد: متاسفانه برنج زارهای ما برای کشاورزان غیر اقتصادی شده و برنج کاران مظلوم واقع شده اند. باید با فراهم کردن امکانات به رفع مشکل کشاورزان در این بخش بپردازیم. طرح های کشاورزی مربوط به کشت چای، زیتون، فندق و بادام زمینی با توجه به فضای اعتباری کشور و اولویت های استان مطرح خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه های صنعتی گیلان نیازمند تسهیلات ارزان قیمت و سرمایه در گردش است، ادامه داد: در بخش های مربوط به اشتغال زایی، ارائه خدمات تجاری و ایجاد زیرساخت های گردشگری استان خبرهای خوبی خواهیم شنید.

نجفی با تاکید بر اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی مبنی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، یادآور شد: با حضور 70 تن از روسای بانک ها، روسای سازمان ها و بنیادها، شرکت های بزرگ اقتصادی کشور، جمعی از معاونین وزرا در بخش های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در کنار ایرانیان خارج از کشور جلساتی در تهران برگزار و ظرفیت استان مطرح شد. جمع بندی نهایی این جلسات طی سفر هیات دولت به گیلان مطرح خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه خط تلفن 111، 24 ساعت قبل و 24 ساعت بعد از سفر دکتر روحانی به گیلان پاسخگوی مطالبات مردم فهیم گیلان است، متذکر شد: گیلانیان می توانند یکماه بعد از سفر رئیس جمهور به گیلان ببراساس کد رهگیری مربوطه، پیگیر مطالبات خود باشند. البته این خط تلفن قطع نمی شود و همچنان فعال خواهد ماند.

سفر روحانی-ندای گیلان