فرماندار آستار گفت:سرشماری عمومی نفوس و مسکن پایه واساس برنامه ریزی کارشناسی شده مدیران و راهبردی تاثیر گذار در جهت توسعه همه جانبه و متوازن کشور است

به گزارش ندای گیلان از آستارا،سیروس شفقی در جمع مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان مرزی بندر آستارا با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن پایه واساس برنامه ریزی کارشناسی شده مدیران و راهبردی تاثیر گذار در جهت توسعه همه جانبه و متوازن کشور است، اظهار کرد: ستاد اجرایی سرشماری نفوس و مسکن در این شهرستان مرزنشین فعال شده است.

وی با اشاره به اینکه آمار، پایه و اساس برنامه ریزی است و اجرای درست سرشماری می تواند کمک بزرگی به توسعه شهرستان مرزی آستارا کند، افزود: دستگاه های اجرایی شهرستان آستارا از حیث آگاهی بخشی برای مشارکت عمومی و پشتیبانی، نیروی انسانی، خودرو و تجهیزات، وظیفه دارند با آمارگیران و دست اندر کاران این طرح ملی همکاری کنند.

شفقی خواستار همکاری همه شهروندان آستارایی با آمارگیران ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان آستارا  شد و گفت : سرشماری باید باحساسیت بیشتری اجرا شود.

فرماندار آستارا تصریح کرد: دولت برای ترسیم برنامه ها، اهداف ملی و برنامه ریزی های کلان کشوری نیازمند داشتن اطلاعات صحیح از آمار جمعیتی است.

وی با اشاره به اینکه شرکت در  سرشماری نفوس و مسکن و ارائه اطلاعات دقیق و صحیح وظیفه همگانی است، گفت: اطلاع رسانی دقیق برای مشارکت عمومی در این طرح بزرگ ملی ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری مطلوب سرشماری عمومی نفوس و مسکن از جمله اولویت هایی است که با جدیت در شهرستان مرزی آستارا دنبال می شود، افزود: مرحله اول سرشماری از سوم تا ۲۴ مهر به صورت اینترنتی و مرحله دوم از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان امسال به صورت مراجعه حضوری آمارگیران به خانوارها برگزار می شود.