سرپرست پلیس فتا گیلان از دستگیری برادری كه با انگیزه اختلاف خانوادگی در یكی از پیام‌رسان‌های خارجی برای خواهر خود ایجاد مزاحمت می‌کرد در شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش ندای گیلان،سرگرد ایرج پورمستمند با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت شكایت خانمی 59 ساله مبنی‌ بر اینكه فردی در یكی از پیام‌رسان‌های خارجی با ارسال عکس، کلمات ناشایست و غیراخلاقی برای وی مشکلاتی ایجاد كرده، بررسی موضوع در دستور كار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینكه كارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات پلیسی متهم را در شهرستان رشت شناسایی كردند، افزود: مشخص شد كه متهم برادر شاكیه بوده است.

وی افزود: ماموران انتظامی پس از شناسایی فرد مورد نظر با هماهنگی مقام قضائی به محل سكونت متهم اعزام شدند و با مدارک و مستندات موجود وی را دستگیر كردند.

سرگرد پورمستمند بیان کرد: متهم در بررسی فنی پلیس هدف خود را ایجاد مزاحمت، سلب آسایش و تسویه حساب شخصی اعلام و به بزه انتسابی خود اعتراف كرد.

سرپرست پلیس فتا استان گیلان در پایان با اعلام اینکه متهم 42 ساله با تشكیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد از شهروندان خواست، ضمن رعایت اصول اخلاقی، قانونی و تقوای الهی در ارتباط با انتشار و اشتراک محتوا، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های تلفن همراه مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا  www.cyberpolice.ir    بخش گزارشات مردمی، اطلاع دهند.