ساعت کار واحدهای صنفی مستقر در بازار مرکزی شهر رشت از ساعت 10 و 30 دقیقه تا 18 و 30 دقیقه تعیین شده است.

به گزارش ندای گیلان جلال‌الدین محمد شکریه  رئیس اتاق اصناف استان گیلان، با تأکید بر اینکه در مورد برپایی و یا لغو برنامه‌ نمایشگاه‌های بهاره سراسر کشور هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است اظهار داشت: در راستای مشارکت اصناف برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا ساعت کار بازاریان و اصناف مرکز استان گیلان کاهش پیدا کرد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با تأکید بر اینکه زمان تقریباً زیادی تا موعد همیشگی برپایی نمایشگاه‌های بهاره ویژه خریدهای نوروزی باقی مانده است عنوان کرد: اگر شرایط لازم برای برگزاری این نمایشگاه‌ها فراهم شد مشکلی برای برپایی نمایشگاه‌های بهاره نداریم در غیر این‌صورت کل برنامه‌ها به حالت تعلیق در می‌آیند.

شکریه تلاش و همکاری مجموعه واحدهای صنفی سراسر کشور برای مقابله جدی با بحران انتشار ویروس کرونا را مورد تأکید قرار داد   تصریح کرد: با توجه به توصیه‌های ارائه شده وزارت بهداشت برای انسجام همه ظرفیت‌ها و امکانات جهت حفظ و صیانت از سلامت عمومی، تصمیم به کاهش ساعات کاری واحدهای صنفی شهر رشت گرفتیم.

وی با تأکید بر اینکه ساعت کار واحدهای صنفی مستقر در بازار مرکزی شهر رشت از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه تعیین شده است ابراز داشت: اصناف و کلیه واحدهای صنفی استان گیلان همواره بر اساس دستورالعمل‌های صادره عمل کرده‌اند و امیدواریم این همکاری آنان همچنان ادامه داشته باشد.

وی ساعت کار واحدهای صنفی دیگر خیابان‌ها و محله‌های رشت را از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ اعلام کرد و گفت: واحدهای صنفی نانوایی، خواروبارفروشی، پروتئینی، میوه و تره‌بار، قصابی، مرغ و تخم مرغ فروشی، تجهیزات پزشکی و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، عرضه‌کننده مواد غذایی و بهداشتی از این دستورالعمل مستثنی هستند.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با اشاره به اینکه واحدهای صنفی می‌توانند طبق دستورالعمل‌های صادر شده نسبت به کاهش ساعت کاری تعیین شده، اقدامات لازم را انجام دهند خاطرنشان کرد: علاوه بر بحث کاهش ساعات کاری، کلیه صاحبان واحدهای صنفی به ضدعفونی کردن محیط و رعایت نکات و اصول بهداشتی مکلف هستند.