مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه رویکرد جدید در حوزه نمایش استقرار تئاتر مردم محور است، گفت: عدالت گستری، توجه به همه افکار و اندیشه ها هدف این نوع تئاتر است.

به گزارش  ندای گیلان از رشت،رضا ثقتی امروز در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره تئاتر استانی گیلان با اشاره به اینکه خوشحالم که نخستین برنامه رسمی خود را به عنوان عضو کوچک جامعه هنری در خدمت اهالی تئاتر هستیم، اظهار کرد: تئاتر هنر تعیین کننده و اثر گذار است.

وی با بیان اینکه تلاش‌های زیادی برای برگزاری سی و سومین جشنواره تئاتر استانی انجام شده است، افزود: در رویدادها و جشنواره‌ها که برون داد و یک مانور از یک رشته هنر عیار یک هنر ارزیابی می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه طی دو سال گذشت کرونا بسیاری از هنرها تحت تأثیر گذار قرار داده است، گفت: حضور پرشور جوانان در جشنواره امسال نشان دهنده زنده بودن تئاتر و تلاش برای رسیدن به روزهای خوب گذشته است.

ثقتی با اشاره به حضور پیشکسوتان حوزه نمایش و تئاتر، اضافه کرد: حضور این عزیزان مایه افتخار و برکت هر برنامه‌ای به ویژه حوزه هنر و تئاتر است.

وی با بیان اینکه رویکرد و هدف و گفتمان دولت مردمی در حوزه تئاتر استقرار تئاتر مردم محور است، تصریح کرد: تئاتری که پیاده کننده ارزش‌های والای انسانی و ملی در جامعه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه تئاتر مردم با دردهای مردم ناآشنا نیست و حلقه بسته برای خود را انتخاب نمی‌کند، ادامه داد: این نوع تئاتر تنها در مرکز متمرکز نمی‌شود بلکه به همه ابعاد جامعه و آرا و اندیشه توجه کرده و با تمام سطوح و آرا و نظرات ارتباط پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه تئاتر مردم محور عدالت گستر و عدالت محور است در توزیع خدمات یک جانبه نگاه نمی‌کند، اضافه کرد: راه تعالی و اعتلای هنر تئاتر و همه هنرها بازگشت به اصل خویش یعنی همان مردم است.

ثقتی با اشاره به اینکه به تئاتر مردم محور پایبند و اعتقاد داریم و امیدواریم محقق کنیم، افزود: امسال ابتکار خوبی داشتیم همزمان با یکصدمین سال شهادت مرد هویت و تمدن ساز گیلان شهید میرزا کوچک خان این جشنواره تقدیم به این شهید مبارزه با استعمار و زیاده خواهی ها شده که قابل تحسین است.

وی به برخی انتقادها برای مغفول ماندن شخصیت میرزا کوچک جنگلی در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: طی یک سال آینده قرار است اتفاقات خوبی رقم بزنیم یکی از از آنها برگزاری کنگره ملی میرزا کوچک است.

ثقتی با تأکید بر اینکه تئاتر نباید جدا از آسیب‌های اجتماعی باشد، تصریح کرد: تئاتر باید به همه محورهای اجتماعی و نیازهای روز جامعه رسیدگی کند.