نمکی گفت: در سال ۹۸ علی‌رغم همه فشارهای تحریم کوچک‌ترین نقصانی در کمبود داروهای اساسی نخواهیم داشت

به گزارش ندای گیلان از لنگرود،سعید نمکی  در جلسه شورای اداری شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار شد: روزگار سختی را گذراندیم و روزگار پر التهابی در پیش داریم که همت و رشادت مردم مهم‌ترین سرمایه ملی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه با ورود به مرحله‌ای از انقلاب، مقاومت و پیروی از مشی انقلاب و ایستادگی در برابر هجمه‌ها بیشتر اهمیت دارد، افزود: صبوری، شهامت و استقامت در این‌مسیر راهگشاست.
وی طرح تحول نظام سلامت را از طرح‌های موفق دولت دانست و تصریح کرد: این طرح در کاهش فشار هزینه‌های کمرشکن و توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان با شدت و قوت ادامه دارد و تعهدات دولت در اسرع وقت به سرانجام می‌رسد.
نمکی ادامه داد: در تلاشیم تا منابع مورد نیاز این پروژه‌ها تامین و در اردیبهشت تحویل و هم‌زمان تجهیز شود.
وی با بیان اینکه سیاست وزارت بهداشت حداکثر دسترسی با حداقل هزینه‌هاست اظهارداشت: اولویت اول، بهداشت مقدم بر درمان و در بخش درمان، درمان سرپایی مهم‌تر از درمان بستری است.
نمکی در ادامه فشار خون را قاتل خاموش دانست و گفت: امروز گرفتار بیماری‌های غیرواگیر هستیم و از عوامل مرگ و میر امروزی، شیوه غلط زندگی است.
وی سیاست وزارت بهداشت را توجه ویژه بر بیماری‌های غیر واگیر اعلام کرد و بیان داشت: تحقق این سیاست نیازمند مشارکت بین‌بخشی، ارتقا آموزش‌ها و تشخیص زودرس است تا بتوانیم دسترسی مردم برای ویزیت سرپایی و تشخیص به‌موقع را افزایش دهیم.
وزیر بهداشت و درمان ضمن تاکید بر توسعه تخت‌های بیمارستانی با مشارکت بخش خصوصی، گفت: دولت در تلاش است در سال جدید پرداخت از جیب بیمار کمتر و یارانه بیشتری را پرداخت کند و بیماران سخت را به گونه‌ای حمایت کند تا کمتر آسیب ببیند و ماندگاری طبیب هم بیشتر شود.
نمکی با بیان اینکه امروز آمار کمبود دارویی ما نسبت به مشابه سال قبل به مراتب کمتر است خاطرنشان ساخت: در سال ۹۸ علی‌رغم همه فشارهای تحریم کوچک‌ترین نقصانی در کمبود داروهای اساسی نخواهیم داشت