امروز رشت به عنوان شهر خلاق معرفی شده و با 170 تنوع غذایی بیستمین شهر خلاق خوراک دنیا در یونسکو به ثبت رسیده است

به گزارش ندای گیلان؛دکتر محمدعلی ثابت‌قدم صبح امروز در نشست با شهردار شوآبیش‌هال  آلمان گزارشی از ویژگی های منحصر به فرد شهر رشت سخن گفت.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از نخستین بناهای کشور از جمله کتابخانه ملی، تئاتر، اتوبوس، ریل و …  در شهر رشت ایجاد شده است، اظهار کرد: نخستین داروخانه و نخستین خانه سالمندان کشور در رشت بنا نهاده شد.

شهردار رشت، توسعه گردشگری را مبنای فعالیت‌ها در این شهر عنوان کرد و افزود: توسعه شهر رشت در چارچوب موضوع‌ها و قوانین زیست‌محیطی، فرهنگی، عقبه تاریخی و … در حال انجام است.

ثابت‌قدم با اشاره به افتتاح پیاده‌راه فرهنگی رشت، بیان کرد: طولانی‌ترین مسیر پیاده‌راه به لحاظ طول در رشت قرار دارد ضمن اینکه بناهای تاریخی و فرهنگی در سند بازآفرینی شهر رشت در نظر گرفته شده است.

وی بنای ساختمان شهرداری رشت را مربوط به 109 سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: امروز رشت به عنوان شهر خلاق معرفی شده و با 170 تنوع غذایی بیستمین شهر خلاق خوراک دنیا در یونسکو به ثبت رسیده است.

شهردار رشت، توسعه اقتصادی به ویژه در بخش‌های کشاورزی و گردشگری و برطرف کردن آلاینده‌های زیست‌محیطی و حمل و نقل را از اهداف مهم در رشد شهری و ارتباطات‌ بین‌المللی این شهر عنوان کرد.