حاجی پور با اشاره به اینکه روزانه 500 تن زباله در رشت تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: این میزان تولید زباله از شهرهایی مانند اصفهان نیز بیشتر است و نیاز به فرهنگ‌سازی دارد

به گزارش ندای گیلان از رشت علیرضا حاجی‌پور صبح امروز(یکشنبه) در جمع اصحاب رسانه از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در محلات رشت خبر داد و گفت: طرح تفکیک از 70 درصد کنونی به 85 درصد محلات در سال جاری می‌رسد.

سرپرست سازمان پسماند شهرداری رشت مکانیزه کردن رفت و روب شهر را از جمله قرارداد جدید این نهاد ذکر کرد و گفت: از اول مهر ماه امسال ماشین‌های مکانیزه برای جمع‌آوری زباله‌های خشک در رشت فعال می‌شوند.

حاجی‌پور مشارکت مردم در جمع‌آوری زباله‌های خشک را مهم دانست و خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در بحث تفکیک زباله زیر 10 درصد است که انتظار همراهی بیشتر در اجرای بهتر این طرح می‌رود.

وی به برنامه‌های آموزشی سازمان پسماند در زمینه اجرای طرح تفکیک زباله عنوان کرد و یادآور شد: آموزش چهره به چهره خانوارها در زمینه پسماند و تولید ویژه برنامه‌های اموزشی در رسانه ملی از جمله برنامه‌های سازمان است.

این مسئول با اشاره به اینکه روزانه 500 تن زباله در رشت تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: این میزان تولید زباله از شهرهایی مانند اصفهان نیز بیشتر است و نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.

حاجی‌پور درباره ساماندهی گاری‌چی‌ها نیز اظهار کرد: برای ساماندهی گاری‌چی‌ها به ایستگاه‌های ثابت هدایت می‌شوند.

وی راه‌اندازی زباله‌سوز را در برطرف کردن معضل زباله سراوان مهم دانست و خاطرنشان کرد: شهردار و مسؤولان مربوطه در حال پیگیر این موضوع هستند و با احداث کارخانه زباله‌سوز معضل دفن زباله در سراوان برطرف می‌شود.