مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان در گفتگو با ندای گیلان با اشاره به اینکه در سال گذشته 18 هزار و 307 پرونده تخلف توسط این اداره کل تشکیل شده است گفت:تا کنون پرونده احتکار شکر از سوی دستگاه های ضابط به این اداره کل گزارش نشده است.

منصور انصاری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان  در گفتگو با خبرنگار ندای گیلان در رشت در خصوص روند نظارت بر بازار در ماه رمضان اظهار داشت:با توجه به ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضاهای عمومی مصرف­ کنندگان برای خرید برخی کالاها و مایحتاج مورد نیاز در این ماه الهی، از قبیل اقلام لبنی، قند و شکر، خرما، زولبیا و بامیه، مواد پروتیینی، برنج، روغن، سبزیجات و … همچنین با عنایت به شرایط اقتصادی موجود در بازار و مشکلات ناشی از سیل در استان های کشور، ضرورت نظارت و کنترل بر بازار را با رویکرد پیشگیرانه مضاعف کرده است.

وی افزود: طرح نظارتی با عنوان ضیافت 98 و با هدف پایش و نظارت مستمر و متمرکز دستگاه های نظارتی استانی بر عملکرد اصناف و به ویژه واحدهای صنفی که فعالیت آنها در این ماه شاخص تر خواهد بود، از تاریخ نهم اردیبهشت ماه جاری آغاز شده است.

انصاری بیان داشت:اداره کل و ادارات شهرستان های استان موظفند تمام توان خود را بکار گرفته و ضمن هماهنگی و هم افزایی با سایر دستگاه­های نظارتی مرتبط در سطح استان، علی الخصوص سازمان های صمت و اتاق های اصناف برای اجرای موفق طرح، تمهیدات لازم را برای پایش مستمر عرضه محصولات و قیمت ها اتخاذ نمایند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گروه­های هدف در این طرح، اصناف مرتبط و مراکز عرضه­ کننده کالاهای ضروری و مایحتاج اساسی مردم و مراکز فروش فوق العاده اعم از فروشگاه های زنجیره‌ای، در حیطه صلاحیت­های سازمانی و چارچوب ضوابط قانونی مورد کنترل قرار خواهند گرفت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با اشاره به اینکه  در سال گذشته هجده هزار و سیصد و هفت پرونده تخلف توسط این اداره کل تشکیل شده است گفت:فراوانی تخلفات در حوزه کالا و خدمات عدم درج قیمت،گرانفروشی و عدم صدور فاکتور بوده است.

وی افزود: در حوزه سلامت و بهداشت و پزشکی  عرضه و تحویل کالای غیر بهداشتی،عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی و در حوزه قاچاق نگهداری و حمل کالای قاچاق از بیشترین فراوانی در بین تخلفات در استان برخوردار بوده اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان در پاسخ به سوال خبرنگار ندای گیلان در خصوص قیمت شکر و احتمال احتکار این کالا در استان بیان داشت: تا کنون پرونده احتکار شکر از سوی دستگاه های ضابط به این اداره کل گزارش نشده است.