رئیس اداره اوقاف شهرستان آستارا گفت: تا پایان امسال ۱۲ مرکز مشاوره وقف در این شهرستان راه اندازی می شود.

به گزارش ندای گیلان، جمشید مهدوی، رئیس اداره اوقاف شهرستان آستارا اظهار کرد: تا پایان امسال ۱۲ مرکز مشاوره وقف در مراکز و نهادهای فرهنگی و دانشگاهی این شهرستان راه اندازی می شود.

وی افزود: نخستین مرکز مشاوره وقف آستارا با هدف ترویج این سنت حسنه، هفته گذشته در دفتر امام جمعه این شهرستان دایر شد.

مهدوی خاطرنشان کرد: این مرکز به علت کثرت مراجعه مسئولان و اقشار مختلف مردم، در دفتر امام جمعه این شهرستان دایر شده و راه اندازی اینگونه مراکز از سیاست های سازمان اوقاف و امور خیریه است.

وی یکی از مهمترین کارکرد‌های ائمه جمعه درحوزه وقف را اعتماد سازی به کارگزاران وقف دانست و افزود: اگر مردم توسط معتمدان منطقه که ائمه جمعه مهمترین این معتمدین هستند مطمئن شوند درآمد وقف طبق نیات واقف هزینه می‌شود به وقف رغبت بیشتری نشان می‌دهند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان آستارا گفت: بر همین اساس اوقاف گیلان طرح راه اندازی مراکز مشاوره وقف در دفاتر ائمه جمعه را دنبال کرده و تاکنون در برخی دفاتر ائمه جمعه از جمله دفتر امام جمعه آستارا، مرکز مشاوره وقف راه اندازی شده است.

وی یادآور شد: ائمه جمعه به نیاز هر شهرستان واقف هستند و در صورت مراجعه واقفان به شکل مطلوب تری قادر به راهنمایی و جهت دهی به نیات واقفان هستند.

مهدوی اظهار کرد: بیشتر وقف های انجام شده در این شهرستان به ۳۰ سال پیش بر می گردد و ترویج فرهنگ وقف به عزم و همت همگانی نیاز دارد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان آستارا گفت: مردم خیر آستارا با مراجعه مرکز وقف در دفتر امام جمعه، به وقف اموال در زمینه های علمی آموزشی، درمان، اشتغال، ازدواج و حمایت از خانواده های بی سرپرست و ایتام اقدام کنند.