در سال حمایت از کالای ایرانی سامانه قرائت اطلاعات مشترکین عمده گاز با همکاری دوجانبه شرکت گاز استان گیلان و پارک علم و فناوری راه اندازی شد.

حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر اظهار داشت: در نتیجه همکاری فیمابین گاز استان گیلان و پارک علم و فناوری، دستگاه mini-RTU که قابلیت اتصال به تمامی انواع تصحیح کننده های حجم گاز را دارد، ساخته شده است.

وی توضیح داد: این دستگاه در قالب نرم افزاری کاملاً بومی و ایرانی از طریق باتری هایی با عمر طولانی (بیش از 5 سال ) و با استفاده از سیمکارت های امن همراه اول APN و روی بستر GSM/GPRSاطلاعات ایستگاه های گاز مشترکین عمده و نیروگاه های شماره یک و دو سیکل ترکیبی رشت نظیر فشار، دما، مصرف، باتری و … را در دوره های زمانی منظم به سرور مرکزی منتقل نموده و در قالب فایل های گزارشی ارائه می نماید.

مهندس اکبر اظهار داشت: هم اکنون یکصد ایستگاه صنایع عمده و 6 خط نیروگاه های سیکل ترکیبی یک و دو رشت به دستگاه MRTU مجهز گردیده اند و بصورت آزمایشی در حال صدور صورتحساب برای مشترکین عمده از طریق اطلاعات این سامانه می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: برنامه ریزی و پیمان سپاری برای نصب در یکصد ایستگاه صنایع عمده دیگر انجام شده و در حال ابلاغ شروع به کار می باشد و تا پایان سال 97 کلیه ایستگاه های صنایع عمده استان (600 ایستگاه و 4 نیروگاه) به این سامانه متصل خواهند شد.