کشف داس خــــــون آلود درشالیزار، کارآگاهان پلیس را به عامل قتل مردی رساند که جسدش درحوالی دهستان «کیسم» شهرستان آستانه اشرفیه پیدا شده بود.

به گزارش ندای گیلان،کشف داس خــــــون آلود درشالیزار، کارآگاهان پلیس را به عامل قتل مردی رساند که جسدش درحوالی دهستان «کیسم» شهرستان آستانه اشرفیه پیدا شده بود.

اوایل هفته گذشته یکی از کشاورزان محله «گورابسر» دهستان کیسم زمانی که سحرگاهان راهی شالیزارشده بود ناگهان با جسد خون آلود مردی روبه‌رو و شوک زده شد و با پلیس 110 تماس گرفت. دقایقی بعد هم تیمی از مأموران پلیس خود را به محل مورد نظر رسانده و تحقیقات در این باره کلید خورد.شواهد نشان می‌داد جسد متعلق به مردی حدود 65 ساله است که آثار متعدد ضربات داس روی کمر، پشت سر و فرقش به چشم می‌خورد.بدین ترتیب پس ازحضور بازپرس کشیک دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آستانه اشرفیه و تیم درمحل جنایت و پس ازتحقیقات مقدماتی، جسد برای شناسایی و انجام معاینات تخصصی به پزشکی قانونی منتقل شد.

شناسایی عامل جنایت

همزمان با شروع تحقیقات جنایی برای افشای رازجنایت، هویت مقتول شناسایی شد.ازسوی دیگر مأموران درجست‌و‌جوی محل قتل موفق به کشف داسی شدند که قربانی جنایت با آن از پا درآمده بود. در ادامه نیز مشخص شد داس متعلق به پسرعموی قربانی ماجرا بوده است.بدین ترتیب مخفیگاه وی در خانه‌ای روستایی شناسایی و متهم درعملیاتی دستگیرشد. متهم که در تحقیقات مقدماتی سعی داشت خود را از ماجرای قتل پسرعمویش بی‌اطلاع نشان دهد، وقتی تمام مدارک و مستندات را علیه خود دید و دانست که رازش فاش شده است لب به اعتراف گشود: «مدتی بود که با پسرعمویم برسر مسائل خانوادگی اختلاف نظر داشتیم. روز حادثه به‌صورت اتفاقی او را دیدم و بازهم در این باره با هم به جر و بحث پرداختیم که ناگهان عصبانی شدم. بعدهم در یک لحظه و در اوج عصبانیت، با داسی که همراهم بود به او حمله کردم.»