مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : دیپلماسی علمی بهترین فرصت برای معرفی توانمندی‌های گیلان در زمینه‌های مختلف است که باید از آن استفاده کنیم.

به گزارش ندای گیلان از رشت ، یونس رنجکش در جلسه هماهنگی برنامه ریزی برای برگزاری نشست اتحادیه روسای دانشگاه‌های دولتی موسسات تحقیقاتی حاشیه خزر در استان گیلان افزود : برگزاری اینگونه رویدادهای بزرگ علمی و فرهنگی نقش مهمی در ایجاد فرصت‌های جدید برای شناخت از ظرفیت‌های کشور و گیلان و همچنین زمینه‌های سرمایه‌گذاری دارد.

وی اضافه کرد : دستگاه‌های اجرایی استان در راستای اهداف و برنامه‌های سازمانی خود ضمن مشارکت در پشتیبانی از این حرکت علمی که توسط دانشگاه گیلان برگزار می شود، از شرایط و فرصت ایجاد شده می‌توانند در زمینه تعامل و روابط سازمانی با مدعوین شرکت‌کننده برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه دارد : شناخت از ظرفیت کشورهای همسایه و ارتباطات علمی و فرهنگی موجب تقویت همکاری‌ها بر اساس منافع ملی می شود و باید بتوانیم زمینه های برگزاری اینگونه نشست‌ها را بیشتر فراهم و موجب تقویت در شناخت‌های متقابل و بررسی زمینه همکاری‌های مشترک شویم .

بانی مدیر همکاری های علمی دانشگاه گیلان هم گفت : برای شرکت در این اجلاس دو روزه که در تاریخ های ۹ و ۱۰ مهرماه برگزار می شود بیش از ۸۰نفر از ۲۸دانشگاه داخلی و خارجی عضو اتحادیه شرکت دارند.