ندای گیلان:گروه دانشگاه: ایجاد و راه‌اندازی «مرکز تحقیقات بین‌المللی فناوری‌های نوین و مهندسی پزشکی» محور ملاقات محمد فرهادی، وزیر علوم با پروفسور مجید سمیعی و همکاران او بود. در دیدار محمد فرهادی، وزیر علوم با پروفسور مجید سمیعی و همکاران او، پروفسور والتر مسئول برنامه‌ریزی مرکز پروفسور سمیعی در آلمان و ایران، گزارشی از اهداف […]

ندای گیلان:گروه دانشگاه: ایجاد و راه‌اندازی «مرکز تحقیقات بین‌المللی فناوری‌های نوین و مهندسی پزشکی» محور ملاقات محمد فرهادی، وزیر علوم با پروفسور مجید سمیعی و همکاران او بود.

در دیدار محمد فرهادی، وزیر علوم با پروفسور مجید سمیعی و همکاران او، پروفسور والتر مسئول برنامه‌ریزی مرکز پروفسور سمیعی در آلمان و ایران، گزارشی از اهداف و نحوه برنامه‌ریزی اجرایی و چگونگی ایجاد و توسعه این مرکز ارائه کرد.

پروفسور سمیعی در این نشست، ضمن تأکید بر این نکته که هدف اصلی این برنامه  و راه‌اندازی این مرکز، بازگرداندن مغزهای علمی برجسته به کشور به جای فرار مغزها است، گفت: احداث این مرکز تحقیقات، فرصت استثنایی برای گسترش همکاری‌های علمی در سطح بین‌المللی و فرصت‌هایی را برای دانش‌آموختگان ایرانی که شایستگی‌های آنان اثبات شده، به‌وجود می‌آورد.

وی افزود: این مرکز در آینده می‌تواند تربیت‌کننده و معرفی‌کننده برندگان آینده جایزه نوبل از ایران باشد ولی آنچه مهم است  این است که این برنامه در سطح ملی پذیرفته و حمایت شود.

پروفسور سمیعی در ادامه به سابقه همکاری‌های علمی و دوستی خود با فرهادی اشاره و تأکید کرد: با شناختی که من از ایشان دارم، ایشان نه در  کسوت یک وزیر، بلکه در کسوت یک خدمتگزار در جهت توسعه علمی ایران تلاش خواهد کرد.

وی خطاب به دکتر فرهادی گفت: مردم به شما باور دارند و من نیز باور دارم که شما از طرف مردم و دولت حمایت خواهید شد.

فرهادی در پایان این دیدار خواستار تنظیم هرچه سریع‌تر اساسنامه مرکز جهت طی مراحل بعدی شد.