سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی کشور گفت: نوروزی ورزشکاری سالم، با اخلاق و بی‌حاشیه بود که متأسفانه فوت او به دلیل مرگ ناگهانی رخ داد که می تواند برای هر انسانی به هر دلیلی اتفاق بیفتد.

به گزارش نداي گيلان: محمد تقی خانی، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی کشور  در خصوص اینکه برخی ورزشکاران به دلیل سکته قلبی جان خود را از دست می  دهند، اظهار کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی در آغاز هر فصل ورزشی، ورزشکاران را مورد چکاب و بررسی دقیق قرار می دهد تا کوچکترین مشکلات ورزشکاران را کشف و درمان کند، کلیه ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای باید گواهی نامه و شناسنامه سلامت داشته باشند.

وی با اشاره به درگذشت مرحوم هادی نوروزی کاپیتان محبوب باشگاه پرسپولیس، افزود: گزارش مکتوبی از دلیل درگذشت مرحوم هادی نوروزی از سوی فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس برای ما ارسال نشده است، اما مرگ ناگهانی دلایل متعددی می تواند داشته باشد که مرگ این جوان ورزشکارمان از این دسته است.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی کشور با اشاره به اظهارات همسر هادی نوروزی درخصوص مرگ این ورزشکار، تصریح کرد: مرگ مرحوم نوروزی سکته قلبی و مرگ در خواب بوده است، وقتی وی به بیمارستان انتقال داده شد هیچگونه علایم حیاتی نداشت.

تقی خانی با اشاره به مصرف مواد نیروزا و داروهای استروئیدی در باشگاه های ورزشی، متذکر شد: برخی شیادان باشگاه های ورزشی را به مکانی برای پهن کردن دام برای جوانان تبدیل کرده اند، جوانان باید نسبت به مضرات مصرف مواد نیروزا آگاهی داشته باشند و گول وعده های دروغین شیادان را نخورند.

وی با بیان اینکه برخی افراد مرگ ناگهانی ورزشکاران را بدون هیچ اطلاعاتی به مصرف مواد نیروزا یا استروئیدهای آنابولیک ارتباط می دهند و به شایعات دروغین دامن می زنند، گفت: با شناختی که از مرحوم نوروزی دارم، ایشان ورزشکاری سالم، با اخلاق و بی‌حاشیه بود که متأسفانه فوت او به دلیل مرگ ناگهانی رخ داد که می تواند برای هر انسانی به هر دلیلی اتفاق بیفتد.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی کشور با اشاره به اینکه چکاب و بررسی پیش از آغاز فصل هادی نوروزی هیچگونه مشکلی مبنی بر ناراحتی قلبی ایشان نداشت، یادآور شد: اکو و نوار قلب او هم مبنی بر سلامت کامل جسمی ایشان داشته است.