دادستان عمومی و انقلاب خمام با اشاره به دستگیری سه عضو شورای اسلامی یکی از روستاهای این شهرستان، گفت: این افراد به دلیل دریافت رشوه با دستور قضایی بازداشت شدند.

به گزارش ندای گیلان از خمام، حامد اصیلی گفت: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان خمام سه عضو شورای اسلامی یکی از روستاهای این شهرستان را به دلیل دریافت رشوه با دستور قضائی دستگیر و به دادسرا منتقل کردند.

دادستان عمومی و انقلاب خمام با اشاره به اینکه متهمان پس از تفهیم اتهام با قرار وثیقه بازداشت و روانه زندان شدند، افزود: از حضور متهمان در محل کار با صدور قرار نظارت قضائی جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: مطابق ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مصوب سال ۱۳۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام هریک از مستخدمین و مأموران دولتی اعم از قضائی و اداری یا شوراها، شهرداری‌ها یا نهادهای انقلابی و به‌طور کلی قوای سه‌گانه و همچنین نیروهای مسلح یا شرکت‌های دولتی یا سازمان‌های دولتی وابسته به دولت، یا مأموران به خدمات عمومی، خواه رسمی یا غیررسمی، برای انجام‌دادن یا انجام‌ندادن امری که مربوط به سازمان‌های مزبور است، وجه، مال، سند پرداخت وجه یا تسلیم مالی را مستقیماً یا غیرمستقیم قبول کند، در حکم رشوه گیرنده است و طبق قانون به مجازت محکوم می‌شود.