خلیل بهروزی فر گفت:از طریق مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، در تکاپوی تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی هستیم.

به گزارش ندای گیلان،خلیل بهروزی فر نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، در سالن اجتماعات شهید  بهشتی آموزش و پرورش با مربیان پیش دبستانی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

بهروزی فر ، نقش مربیان پیش دبستانی را در یادگیری مهارت های روانی، حرکتی و سازگاری اجتماعی بسیار مهم دانست و افزود:  بحث آموزش در سنین پایین برای کودکان در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که باید از همان ابتدا در راستای نهادینه کردن اهداف تحصیلی و آموزشی در اذهان کودکان اقدام کرد و در این راستا نقش مربیان پیش دبستانی بسیار حائز اهمیت و خطیر می باشد.

خلیل بهروزی فر در ادامه سخنان خود اظهار کرد: دوره پیش دبستانی فرصتی برای تقویت مهارت های اجتماعی، هیجانی و خلاقیت در کودک است و مربیان پیش دبستانی باید محیطی شاد برای کودکان فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: از طریق مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، در تکاپوی تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی هستیم.

فاضل فاضل نیای فومنی مدیر آموزش و پرورش فومن با بیان اینکه ۸۳ مربی پیش دبستان در شهرستان مشغول به فعالیت آموزشی هستند، گفت: این نیروها به صورت غیردولتی و به عنوان موسس و مربی در مدارس شهرستان مشغول به فعالیت آموزشی می باشند که از این تعداد نیروها ۷۰ درصد آنها در تمامی مدارس  مقطع ابتدایی شهری و مابقی افراد در بخشی از مدارس روستایی مشغول به یاددهی نوآموزان پیش دبستان هستند.

وی در ادامه با اشاره به بازنشستگی بیش از ۱۹۰۰نفر از نیروهای انسانی استان در سال تحصیلی پیش رو، بر جذب متناسب نیرو با لحاظ کردن صلاحیت های علمی، تربیتی و روانشناختی اشاره کرد و افزود: استان با چالش کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مواجه خواهد بود. از نماینده شهرستان خواستار پیگیری و جذب نیروهای پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش شد.

در پایان محمدحسین فیکویی کارشناس مدارس غیردولتی آموزش و پرورش شهرستان، گزارشی از فعالیت های نیروهای پیش دبستانی و مراکز آموزشی غیردولتی را ارایه داد.

گفتنی است صبح امروز جلسه پرسش و پاسخ مربیان پیش دبستانی با نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات شهید بهشتی آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد./