دادستان مرکز گیلان از درگیری بین زندانیان محکوم به قصاص در زندان رشت خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان توضیحاتی در خصوص درگیری بین زندانیان محکوم به قصاص در زندان لاکان رشت خبر داد.

سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان با اعلام این خبر افزود:  تعدادی از زندانیان بند 8 زندان لاکان رشت که محکوم به قصاص قتل عمد هستند بر اثر اختلافات شخصی با هم درگیر شدند که با بالا گرفتن درگیری این افراد ، منازعه و دعوا به راهروی زندان کشیده شد و با پیوستن تعداد دیگری از زندانیان ، فضای این بخش از زندان رشت متشنج شد.

‌وی با بیان اینکه در این ناآرامی، تعدادی از زندانیان تاسیسات موجود در راهرو و سالن زندان را تخریب کردند اظهار داشت:  در پی این واقعه پلیس در محل حاضر شد و برای آرام و پراکنده کردن زندانیان از گاز اشک آور استفاده کرد.

دادستان مرکز استان خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به قطعی برق به جهت تخریب تاسیسات توسط آشوب گران و ممانعت از خدمات رسانی به مجروحان توسط زندانیان، برخی از مجروحان فوت نموده و مابقی جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

وی در پایان افزود: در حال حاضر با تلاش مامورین و مسئولین زندان وضعیت زندان عادی شده و فعالیت های روزمره زندانیان ادامه دارد.