نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:در این برهه از زمان خدا را شکر می‌کنیم که نظام جمهوری اسلامی با قانون و برنامه می‌خواهد مردم را به بهشت ببرد.

به گزارش ندای گیلان،آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در جلسه تکریم از دستگاه‌های برتر گیلان در امر اقامه نماز اظهار کرد: عبادت در اسلام و ادیان مختلف متفاوت است.
وی، اقامه نماز در اسلام را دارای پیام عنوان کرد و افزود: عبادت در ملل مختلف پیام نداشته یا دارای پیام بسیار سطحی و کم ارزش است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه نماز به عنوان بهترین عمل‌ها معرفی شده است، تصریح کرد: دوره کاملی از معارف، اخلاق و یکسری مسائلی که غرور را از انسان می‌زداید و حالت بندگی و تواضع درباره خداوند را به او تعلیم می‌دهد، در نماز وجود دارد.
آیت‌الله قربانی اقامه نماز را نشان‌دهنده مسیر انبیا، صالحان، شهدا و صدیقین خواند و بیان کرد: زمانی که انسان در نماز به عالم ربانی اقتدا می‌کند و در کنار انسان‌های والا قرار می‌گیرد عطر گل پیدا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه نماز انسان را به طرف اخلاق، معنویت و تواضع هدایت می‌کند، خاطرنشان کند: پیام نماز در اذان و اقامه بیان شده و مطالب بلندی در آن نهفته است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، سوره توحید را خلاصه قرآن ذکر کرد و گفت: توحید، معاد، تاریخ گذشتگان، تعلیم اخلاق و بندگی و مواردی که انسان به آن احتیاج دارد، در سوره توحید است.
آیت‌الله قربانی با تأکید براینکه انسان انجام کارهای خوب را با نام خداوند انجام می‌دهد، اظهار کرد: اگر کاری بدون نام خدا انجام شود ناقص است و پایان خوشی ندارد.
وی، توحید را یکی از اصلی‌ترین باورهای دینی عنوان کرد و یادآور شد: تمام انبیای الهی برای تعلیم امر مذکور مبعوث شدند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خداوند را اقیانوس بی‌کران رحمت توصیف کرد و افزود: نماز امید را در جامعه زنده می‌کند.
آیت‌الله قربانی با بیان اینکه به توحید افعالی در نماز باور داریم، تصریح کرد: به اقامه نماز جماعت تأکید شده و با این فریضه دینی باید وحدت کلمه خود را حفظ کنیم.
وی، به نهی از فحشا و منکر در نماز اشاره کرد و متذکر شد: در این برهه از زمان خدا را شکر می‌کنیم که نظام جمهوری اسلامی با قانون و برنامه می‌خواهد مردم را به بهشت ببرد.