مدیرکل آموزش وپرورش گیلان گفت:خبرنگاران تعمیق بنیه فرهنگی را سرلوحه کار خود قرار دهند ودر سازندگی فرهنگ آینده کشور اهتمام داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ندای گیلان از رشت، نادر جهان آرا در نشست خبری که امروز پنج شنبه به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات آموزش وپرورش این اداره کل برگزار درضمن تبریک روز خبرنگار با بیان این مطلب اظهار داشت:خداوند قسم به قلم یاد می کندوخیلی شیرین است و قلمی امروز دست ما است قداست بالایی دارد.
وی افزود:امیدواریم قلمی که می زنید ودر گذشته هم زده اید برکاتش در زندگی شما جاری شود.
جهان آرا با اشاره به اینکه همه ما همواره مسیر حرکتمان باید در راستای سازندگی آینده کشور باشد گفت:در راستای تقویت بنیه فرهنگی بخش های مختلف کشور با قلممان ضمن تعمیق فرهنگمان راستی و صداقت را در سرلوحه کارهای خود . قرار دهیم.
مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش نیز در ادامه این نشست خبری طی سخنانی ضمن تبریک روز خبرنگاران با بیان اینکه اگر خبرنگار باانگیزه و رغبت باشد جامعه نیز بانشاط و پویا خواه بود.
سید محمد شفیعی افزود:در این برهه از زمان که سرعت و پیشی گرفتن مهم است خبر نگاری موفق است که سرعت عمل را سرلوحه کار خود قرار دهد.
وی ادامه داد: اگر با انعکاس خبری که واقعیت نداشته باشد آبروی یک مومن ریخته شود باید در بازگرداندن آبروی آن تلاش کنیم.
شفیعی با بیان این که خبرنگار باید تخصصی به دنبال واقعیت ها و مشکلات مردم باشد یادآور شد:با حضور خود در حوزه سوژه ها سعی کنید واقعیت را نوشته وبا انعکاس آن واقعیت مطالبات مهم مردم را پیگیری کنید.
وی با اشاره به اینکه سرسبزی گیلان مثل یک کاور مشکلات را زیر خود مخفی می کند خاطر نشان کرد:خبرنگاران باید فریب این سرسبزی را نخورند و باید به دنبال مشکلاتی که مخفی هستند باشند.
در پایان این نشست از خبرنگاران حاضر از سوی مدیر کل آموزش و پرورش گیلان تجلیل به عمل آمد.