مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر لزوم نگاه ویژه به اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران از نظر حمایت های مادی و معنوی از قشر کم برخوردار جامعه به شمار می روند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،رضا ثقتی در نشست با یکی از مدیران بانک‌های عامل گیلان در خصوص دغدغه‌های خبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران با حداقل حقوق مادی و معنوی در سخت‌ترین شرایط برای اعتلای کشور تلاش کرده و در حال شفاف سازی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه خبرنگاران از لحاظ حمایت‌های مادی و معنوی از قشر کم برخوردار جامعه به شمار می‌روند، گفت: به دلیل ظرفیت نقد پذیر نبودن برخی مدیران حمایت‌های معنوی خود را از خبرنگاران مطالبه گر بر می‌دارند.

وی با تاکید بر اینکه قانونگذار هم در همین خصوص ساز و کاری تعریف نکرده است، اضافه کرد: ارشاد نیز در بحث بیمه و بیمه تکمیلی خبرنگاران را تحت حمایت قرار داده و بضاعت ارشاد نیز بسیار محدود است.

ثقتی با بیان اینکه گیلان بیش از ۱۰۰۰ فعال رسانه‌ای و ۴۳۵ رسانه نیز به ثبت رسیده و تحت حمایت قرار دارد، افزود: خبرنگاران در شرایط حاد و کرونایی همیشه پای کار بوده و وظیفه اطلاع رسانی را بر دوش می‌کشیدند که می‌طلبد بانک نگاه ویژه ای به این قشر زحمتکش داشته باشند.