طی امروز که دومین روز ثبت نام از داوطلبان است نیز 31 نفر نام نویسی نهایی کرده اند که از این تعداد؛ 27 داوطلب مرد و چهار داوطلب زن هستند.

به گزارش ندای گیلان،محمود قاسم نژاد عصر دوشنبه در دومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: می‌بایست براساس سیاست‌ها و خط و مشی‌هایی که این شورا تدوین کرده، حرکت کنیم.

وی افزود: براساس شیوه نامه ابلاغی 19 وظیفه برای این شورا تعیین و برای دبیرخانه آن شش وظیفه مشخص شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در توضیح وظایف این شورا ادامه داد: نقش آفرینی در عرصه مدیریت افکار عمومی که جزو بند اول وظایف است ، اصلی‌ترین کار شوراست.

وی وظیفه این شورا را بیش از اینکه اجرایی باشد سیاست‌گذاری عنوان و اظهار کرد: می‌بایست این سیاست را مشخص و استراتژی را اعلام کنیم و سپس توسط نهاد‌های رسانه‌ای انجام شود.

قاسم‌نژاد خاطرنشان کرد: رسانه ملی و استانی می‌تواند یکی از مجاری مدیریت افکار عمومی جامعه باشد.

وی با اشاره به اینکه فراوانی افرادی که به رسانه ملی دسترسی دارند نسبت به رسانه‌های مجازی بیشتر است، تصریح کرد: می‌بایست تمامی اخبار و اطلاعات در مورد استان را به رسانه استانی منتقل کنیم که به سمع و نظر آحاد جامعه برسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان خاطر نشان کرد: آحاد جامعه اخبار را پس از رسانه ملی ، از طریق خبرگزاری‌های متعلق به نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کنند و می بایست برای تنویر افکار عمومی استان، اخبار را در اختیار آنان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مشارکت می‌تواند یکی از مؤلفه‌های سیاست‌های گذاری ما باشد افزود: لازم است رسانه ها نقش اثرگذار مردم در پایداری و بقای نظام جمهوری اسلامی را از طریق افزایش مشارکت سیاسی تبیین کنند.

دومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به ریاست محمود قاسم نژاد معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان و در دفترکار او برگزار شد.

محمود قاسم‌نژاد با یادآوری ثبت نام نهایی 27 داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم تا ساعت 18 روز گذشته (یکشنبه دهم آذرماه) افزود: همچنین طی دیروز ثبت نام چهار نفر دیگر نهایی شد که بر این اساس؛ شمار ثبت نام کنندگان در روز نخست نام نویسی، به 31 داوطلب رسید.

وی ادامه داد: طی امروز که دومین روز ثبت نام از داوطلبان است نیز 31 نفر نام نویسی نهایی کرده اند که از این تعداد؛ 27 داوطلب مرد و چهار داوطلب زن هستند.

به گفته رئیس ستاد انتخابات گیلان؛ این آمار تا ساعت 18 امروز احصا شده و ممکن است شمار ثبت نام کنندگان نهایی در دومین روز، افزایش یابد.

وی اضافه کرد: ثبت نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت 8 تا 18 انجام می شود و این فرایند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان به داوطلبان توصیه کرد که برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه ، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

وی با یادآوری شرایط نمایندگی گفت: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره 3 ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌‌شوند.

به گفته قاسم نژاد؛ حدود دو هزار و 560 شعبه برای اخذ آرای مردم در 16 شهرستان شامل 11 شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.