استاندار گیلان با اشاره به وجود چند پروژه نیمه تمام در استان اظهار داشت: در سال آینده دو استخر دانش آموزی، سه سالن ورزشی و چندین مدرسه نیمه تمام به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ندای گیلان،ارسلان زارع چهارشنبه شب در دیدار رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به تحصیل حدود 400 هزار دانش آموز در گیلان اظهار داشت: مردم این استان به سبب آگاهی و فرهنگ بالا، از زمان‌های گذشته همواره توجه ویژه‌ای به تحصیل علم و ارتقاء سطح سواد دانش آموزان داشته اند.
وی خاطر نشان کرد: بر این اساس در بسیاری از جشنواره‌ها، المپیادها، مسابقات علمی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی دانش آموزان استان گیلان حائز رتبه‌های برتر در سطح ملی شده اند.
زارع با بیان اینکه در کنکور امسال از بین 31 استان کشور، گیلان به مقام ششم دست یافت گفت: باید شرایطی فراهم کنیم که با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان، این استان در کنکور سال آینده به مقام پنجم کشوری برسد.
استاندار گیلان با بیان اینکه در برخی از نواحی استان نقاط پرتراکم جمعیتی داریم افزود: باتوجه به اینکه از لحاظ مساحت سرانه آموزشی در حد میانگین ملی هستیم، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی باید شتاب گیرد.
وی با اشاره به بارش باران در بیشتر ایام سال تحصیلی در گیلان، تاکید کرد: نیاز است مدارس مجهز به سال‌های ورزشی سرپوشیده باشند.
دکتر زارع با اشاره به اینکه با حمایت دولت تدبیر و امید تعداد قابل توجهی از پروژه‌های نیمه تمام به بهره‌برداری رسید ، خاطر نشان کرد: دانش آموزان، آینده سازان کشور هستند و با کمک خیرین مدرسه ساز می‌توانیم تعدادی از پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم.
وی تصریح کرد: با تعامل و همکاری خوب سازمان نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز، امسال پروژه‌های خوبی به بهره‌برداری رسید که جای تقدیر و تشکر از این خیرین دارد.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به وجود چند پروژه نیمه تمام در استان اظهار داشت: در سال آینده دو استخر دانش آموزی، سه سالن ورزشی و چندین مدرسه نیمه تمام به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.
استاندار گیلان یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید را هوشمندسازی و استاندارد سازی مدارس عنوان و اضافه کرد: در تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی، اقدامات مناسبی صورت گرفته و استان از این منظر کامل شده ولی باتوجه به تراکم جمعیت دانش آموزی در گیلان، نیاز به تجهیزات آموزشی وجود دارد.