مدیرکل صمت گیلان در حاشیه بازدید از شرکتهای راد کابل شمال و صنایع پوشش گفت: تولید انواع کابل آلومینیومی در گیلان می تواند نیازهای بخش مهمی از بازار را پوشش دهد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، تیمور پورحیدری گفت: همه باید در راه اندازی واحدهای تولیدی غیرفعال تلاش کنیم و بانکها نیز باید به تولیدکنندگان اعتماد کنند.

مدیرکل صمت گیلان گفت: شرکت هایی مانند رادکابل شمال یک شرکت منحصر به فرد در خاورمیانه می‌باشند که می تواند جایگزینی مناسب برای کابل های مس باشد  و برای راه‌اندازی آن در تلاش هستیم تا مشکلات پیش آمده را با بانک مربوطه حل و فصل نماییم.

پورحیدری افزود: خط تولید جدید راد کابل شمال قابلیت تولید کابل های با کیفیت در اندازه های ۹، ۱۲ و ۱۵ میلیمتری برای ولتاژهای ۲۰ کیلو ولت تا ۷۶۰ کیلو ولتی با تکنولوژی روز دنیا را دارد و با راه اندازی آن حداقل ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

پورحیدری همچنین ضمن بازدید از مراحل پیشرفت ساخت فاز اول شرکت صنایع پوشش گفت: بخشی از این فاز در یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و تا سه ماه آینده کل این فاز وارد مدار تولید خواهد شد و راه اندازی کامل صنایع پوشش عزم جدی متولیان این شرکت را می طلبد.