سرپرست شهرداری پیربازار گفت: به دلیل نسقی بودن املاک، عملاً هیچگونه پروانه ساختمانی توسط شهرداری پیربازار صادر نمی شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت،میلاد شفقی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا بیان داشت؛ اولویت بندی پروژه های شهری در دستور کار ما قرار گرفته است که در همین راستا، تلاش کردیم تا ابتدا در حوزه زیباسازی شهری اقداماتی را به انجام رسانیم.

شفقی بیان داشت؛ با همکاری اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت شهری، نصب یک تابلوی مناسب در ورودی شهر در دستور کار قرار گرفت که در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

سرپرست شهرداری پیربازار با بیان اینکه عملیات نورپردازی بلوار داخل شهر پیربازار انجام پذیرفته، افزود؛ طی روزهای آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

شفقی تصریح کرد؛ رنگ آمیزی پل ها و نصب پرچم بر روی آن در محدوده شهر پیربازار یکی دیگر از امورات در دست اقدام است که طی روزهای آتی به اتمام خواهد رسید.

وی افزود؛ یکی از مشکلات عدیده شهر پیربازار عدم زیر سازی و آسفالت کوچه های سطح شهر است که در فصول بارندگی مشکلات زیادی را برای شهروندان به وجود آورده که در همین راستا و پاسخ به نیاز مبرم شهروندان و در حد توان شهرداری، بیش از دویست تن شن ریزی در سطح معابر شهری انجام پذیرفت که در ادامه نیز تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه قرارداد آسفالته کردن خیابان پر تردد گلستان منعقد شده که با مساعد شدن شرایط جوی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، افزود؛ تعیین پیمانکار پیاده راه سازی سطح شهر پیربازار به ابعاد سه هزار متر مربع نیز صورت پذیرفته که طی هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

شفقی افزود: شهر پیربازار در سرانه فضای سبز شهری در فقر مطلق بسر می برد که در این راستا ایجاد سه نقطه فضای سبز در شهرک بنیاد پیربازار و احداث پیاده راه ساحلی محدوده رودخانه شهر پیربازار در دست اقدام قرار دارد که در حال تهیه و تدوین طرح توسط مشاور است.

سرپرست شهرداری پیربازار با بیان اینکه بهسازی میدان پیربازار و نصب المان آن در حال طراحی است افزود؛ در آینده نزدیک عملیات اجرایی این پروژه نیز آغاز خواهد شد.

وی افزود؛ با همکاری مدیران استانی و شهرستانی اعتباری بالغ بر صد میلیارد ریال جهت جمع آوری گاردریل و احداث بلوار در محدوده ورودی شهر از  سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور جذب گردیده که در مرحله تخصیص و سپس اجرا توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رشت قرار دارد.

شفقی تصریح کرد؛ تعریض و احداث بلوار از محدوده میدان اصلی پیربازار به سمت جاده چوکام نیز در دستور کار قرار دارد که با بر طرف شدن مشکل معارضین و تملک اراضی این پروژه نیز عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرداری تازه تاسیس پیربازار  بشدت از فقر امکانات رنج می برد، افزود؛ در این راستا مکاتبات و جلسات متعددی با مسئولان استانی و کشوری صورت پذیرفته که در حال پیگیری است.

وی بیان داشت؛  شهر تازه تاسیس پیربازار جهت رسیدن به یک شهر ایده آل و آرمانی نیازمند توجه و امکانات بوده که علی رغم کاستی های موجود، این شهر نوپا وارث آلودگی رودخانه های شهر رشت نیز است.

وی بیان داشت؛ با توجه به اینکه شهر پیربازار در مسیر کریدوری قرار دارد، شاهد حجم عظیم ترافیک از سه مسیر منتهی به شهر هستیم که این امر نیازمند توجه جدی مسئولان استانی به این شهر تازه تاسیس است.

شفقی با بیان اینکه بیش از نود درصد اراضی سطح شهر پیربازار فاقد سند مالکیت ثبتی است افزود؛ بدلیل نسقی بودن املاک، عملاً هیچگونه پروانه ساختمانی توسط شهرداری صادر نمی گردد.