مدیرعامل هلال احمر گیلان از توزیع هوایی۲۰۰ سبدغذایی در مناطق سخت گذر ارتفاعات درفک رودبار و لاهیجان در ۲ سورت پروازی خبر داد.

به گزارش ندای گیلان،محمد ولی‌پور در گفت‌وگویی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در بحران برف گیلان به انجام ماموریت‌های مشترک با اورژانس 115 و اداره برق و گاز پرداخته است اظهار داشت: 200 سبد غذایی در مناطق سخت‌گذر ارتفاعات درفک رودبار و لاهیجان در 2 سورت پروازی توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در 3روز گذشته 98 نفر اسکان اضطراری داده شدند که شامل 68 نفر در مسجد ولی عصر(عج) و 30 نفر در پایانه مسافربری رشت بودند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز بارش برف در گیلان تاکنون هزار و 684 دستگاه خودرو، امدادرسانی شدند افزود: 343 نفر نیروهای عملیاتی هلال احمر شامل 180 نجاتگر در قالب 32 تیم و 96 نفر واکنش سریع در قالب 16 تیم و 67 نفر با 32 دستگاه خودروهای امدادی با تمام توان خود در حال خدمت رسانی به مردم گیلان هستند.

ولی‌پور با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به انجام ماموریت‌های مشترک با اورژانس 115 و اداره برق و گاز پرداخته است گفت: 24 نفر مصدوم به مراکز درمانی انتقال یافتند وطی این مدت  10 مادر باردار با موفقیت از نقاط مختلف استان به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان عنوان کرد: انتقال 4 بیمار دیالیزی از شفت و آستانه اشرفیه و 2 بیمار قلبی به مراکز درمانی با تلاش همکاران جمعیت هلال احمر گیلان با موفقیت انجام شد.

tasnim